SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nestlé Waters chce osiągnąć neutralność węglową

Producent wody butelkowanej Nestlé Waters zapowiada osiągnięcie neutralności węglowej w ciągu 5 lat. W tym celu osiągnięcia zainwestuje w projekty mające na celu redukcję lub neutralizację emitowanego dwutlenku węgla dla całego portfolio produktów do 2025 roku.

Article

Ekologiczne zobowiązania objęły wszystkie produkty, marki i oddziały Nestlé Waters – również w Polsce. Marki Perrier, S.Pellegrino i Acqua Panna mają osiągnąć te cele już do 2022 roku.

Nestlé Waters i zobowiązania prośrodowiskowe

W ramach strategii zrównoważonego zarządzania zasobami wodnymi, firma zobowiązała się, że do 2025 roku będzie odtwarzać tyle zasobów wody, ile wykorzystuje w swojej działalności.

Woda ma trafiać do środowiska poprzez różnorodne działania, takie jak np.: projekty odzysku, programy oszczędnościowe, wykorzystywanie wód deszczowych czy ulepszanie irygacji gleby. Inicjatywy mogą także obejmować poprawianie jakości zasobów wody przez m.in. promocję zrównoważonych praktyk rolniczych i zapobieganie zanieczyszczeniom.

Równocześnie Nestlé Waters kontynuuje proces certyfikacji wszystkich swoich zakładów na całym świecie zgodnie z międzynarodową normą Alliance for Water Stewardship (AWS). To globalny, prestiżowy standard promowania najlepszych praktyk w zakresie gospodarowania wodą, skupiający się na przynoszeniu korzyści lokalnym społecznościom oraz dbaniu o zachowanie zasobów wodnych.

Ostatni element to wspieranie gospodarki o obiegu zamkniętym. Nestlé Waters zobowiązuje się w tym celu do zmniejszenia o połowę zużycia pierwotnych tworzyw sztucznych poprzez wykorzystanie w butelkach większej ilości PET z recyklingu (rPET) oraz wdrażanie alternatywnych systemów dostaw.

Koncern podkreśla, że już dziś 100 proc. wykorzystywanych przez niego opakowań nadaje się do recyklingu lub ponownego użycia.

Dołącz do dyskusji: Nestlé Waters chce osiągnąć neutralność węglową

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl