SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Abonenci Canal+, UPC, Orange i Vectry bez współdzielenia Netfliksa. „Nie mieliśmy wpływu”

Posiadacze planu Standard Netfliksa będą mogli dokupić dostęp dla jednego odbiorcy spoza domu, a osoby płacące za plan Premium dla dwóch. Zasady te nie dotyczą jednak abonentów sieci kablowych i platform cyfrowych sprzedających dostęp do serwisu streamingowego. W rozmowie z Wirtualnemedia.pl, ich przedstawiciele tłumaczą, że nie mają na to żadnego wpływu.

Po uruchomieniu aplikacji Netflix na telewizorze następuje potwierdzenie gospodarstwa domowegoArticle

Netflix, który kilka lat temu zachęcał do dzielenia się hasłami z osobami bliskimi, postanowił ostatecznie rozprawić się z osobami łamiącymi jego regulamin. Także polscy subskrybenci otrzymują e-maila z zapowiedzią zmian.

Weryfikacja odbywa się za pośrednictwem numeru IP. Po uruchomieniu aplikacji platformy na telewizorze Smart TV, można potwierdzić gospodarstwo domowe. Potem informacja na ten temat jest przesyłana na skrzynkę e-mail podaną przy rejestracji.  W Polsce opłata za dodatkowego użytkownika będzie wynosić 9,99 zł miesięcznie.

Czy będzie naliczana automatycznie? - Nie, dopiero po zakupieniu przez właściciela konta miejsca dla dodatkowych użytkownika/ów spoza gospodarstwa domowego Netflix opłata zostanie naliczona w najbliższym okresie rozliczeniowym – informuje Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Netfliksa.

Dzielenie się hasłami nadal opłacalne

Co zatem stanie się z osobami, które korzystają z platformy na koncie innej osoby? - Konto Netflix jest przeznaczone do użytku w obrębie jednego gospodarstwa domowego. Wszystkie mieszkające w tym gospodarstwie domowym osoby mogą korzystać z serwisu Netflix również podróżując — i skorzystać z nowych funkcji, takich jak „Przenieś profil” oraz „Zarządzaj dostępem i urządzeniami”. Gospodarstwo domowe Netflix tworzą wszystkie urządzenia łączące się z internetem w głównym miejscu, z którego użytkownik korzysta z serwisu. Gospodarstwo domowe Netflix można ustawić na swoim telewizorze. Członkowie danego gospodarstwa domowego mogą skorzystać z opcji dodania dodatkowego użytkownika spoza gospodarstwa. W planie Standard - można dodać jednego użytkownika, w planie Premium - można dodać dwóch użytkowników. Osobom próbującym uzyskać dostęp do konta Netflix nie będąc częścią gospodarstwa domowego Netflix serwis wskaże możliwości dalszego korzystania z serwisu – wyjaśnia najpopularniejszy serwis streamingowy na świecie.

Tym samym abonament osób z pakietem Premium (60 zł miesięcznie), udostępniającym Netfliksa dwóm gospodarstwom domowym wzrośnie do 79,98 zł miesięcznie. W przypadku jednego dodatkowego domostwa będzie to 69,99 zł. Posiadacze pakietu Standard (43 zł) będzie to odpowiednio 52,99 zł miesięcznie. W przypadku trzech gospodarstw domowych dzielenie się hasłami będzie nadal opłacalne. Jeśli trzy domostwa złożą się na subskrypcję, to zapłacą 26,66 zł zamiast 60 zł miesięcznie. W tej ocenie otrzymają produkcje w jakości 4K i możliwość oglądania na czterech ekranach jednocześnie. Dla porównania, najtańszy pakiet Podstawowy (29 zł) umożliwia oglądanie treści jedynie w jakości HD (720p) i na jednym ekranie.

Część osób krytykowało platformę, że ograniczenia mogą dotknąć na przykład osoby, które mają dwa mieszkania lub studentów. - Jeśli mieszkasz w dwóch różnych miejscach lub często podróżujesz do tej samej lokalizacji, wykonaj poniższe czynności: Podczas pobytu w lokalizacji, w której zazwyczaj oglądasz Netflix, raz w miesiącu połącz się z internetem i otwórz aplikację Netflix na urządzeniu przenośnym. Następnie powtórz te czynności w drugiej lokalizacji, aby oglądać Netflix bez żadnych zakłóceń - instruuje na swoich stronach serwis streamingowy.

Bez współdzielenia konta Netfliksa od zewnętrznych partnerów

W gorszej sytuacji są osoby, które wykupują Netfliksa za pośrednictwem platform cyfrowych, sieci kablowych czy operatorów telekomunikacyjnych. - Obecnie nie można dodać dodatkowych użytkowników do pakietów partnera ani kont rozliczanych przez strony trzecie – tłumaczy biuro prasowe serwisu streamingowego. Takie osoby mogą zdecydować się na bezpośrednią subskrypcję serwisu. Chyba, że są związane ze swoimi operatorem okresem zobowiązania. Niekiedy dostawcy sprzedawali Netfliksa taniej w przypadku 2-letniej umowy.

Rzecznicy prasowi Canal+ Polska i Orange Polska odsyłają nas w tej sprawie do samego Netfliksa. - Jak dotychczas Netflix nie udostępnił tej opcji w ofertach partnerskich, w tym naszej. Dlatego o szczegóły proszę pytać ich bezpośrednio - mówi Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska. W lepszej sytuacji nie są sieci kablowe. - Opcja ta jest niedostępna dla kont opłacanych za pośrednictwem parterów z uwagi na  decyzję Netflix. Niestety jako partner nie mieliśmy na to wpływu. W przypadku udostępnienia takiej możliwości poinformujemy o tym naszych klientów -  tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Vectry.

W Wielkiej Brytanii Netflix zorganizował ostatnio spotkania z operatorami, na których tłumaczył jak radzić sobie z serią reklamacji. Na przykład od klientów, których bliskim odłączono dostęp do platformy. Z takimi reklamacjami niebawem mogą zmierzyć się także polscy operatorzy. - Zgodnie z umowami abonenckimi Grupa Vectra świadczy usługę dostępu do serwisu, a dostawcą usługi jest bezpośrednio Netflix. Nie mamy żadnego wpływu na termin, warunki oraz sposób przeprowadzania ewentualnych blokad dostępu do konta Netflix na urządzeniach będących poza gospodarstwem domowym. W sprawie szczegółów uprzejmie prosimy o kontaktowanie się bezpośrednio z Netflix – zachęca Vectra. Biuro prasowe Play/UPC w poniedziałek nie odpowiedziało na nasze pytania w tej sprawie.

Dołącz do dyskusji: Abonenci Canal+, UPC, Orange i Vectry bez współdzielenia Netfliksa. „Nie mieliśmy wpływu”

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nara Netflix
Powiem krótko - trzymanie netflixa przez cały rok od kilku lat nie ma już w sensu w takim przypadku.
Wystarczy mi jeden miesiąc w roku a w pozostałych skorzystanie z innych serwisów streamingowych i tym sposobem netflix swoją chciwością przekonał mnie to dzielenia się opłatą z innymi operatorami :D

Brawo Netflix - chytry traci dwa razy
odpowiedź
User
Pytek
A to czasem nie jest tak, że w UPC mam za każdym razem inne IP? To za każdym razem będą chcieli potwierdzania? O co tu chodzi?
odpowiedź
User
sandra
Jestem stewardesą, więcej poza domem niż w domu, gdzie jest moje "gospodarstwo domowe"??? Co to za termin w ogóle? Czy oni żyją w Średniowieczu???
odpowiedź