SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netflix z 12 mln polskich internautów. Mocno w górę Canal+ online, HBO GO i Prime Video, Viaplay poza TOP10

W październiku Netflixa odwiedziło 12,3 mln polskich internautów, to kolejny rekord platformy w naszym kraju. Duże wzrosty osiągnęły Canal+ online, Prime Video i HBO GO, natomiast Viaplay po spadku o 26 proc. wypadło z czołowej dziesiątki.

Fot. Netflix.comArticle

Serwis www i aplikację mobilną Netflixa w październiku br. odwiedziło 12,27 mln polskich użytkowników, czyli 41,47 proc. wszystkich internautów w naszym kraju - pokazują wyniki badania Mediapanel opracowane przez Wirtualnemedia.pl.

Netflix, tak jak zdecydowana większość platform z zestawienia, nie ujawnia, ilu ma płacących użytkowników w Polsce. Globalnie na koniec września miał 213, 56 mln, po wzroście w ciągu kwartału o 4,4 mln.

W badaniu Mediapanel jest natomiast mierzona odwiedzalność - jako użytkownik zostaje uznany każdy internauta, który przynajmniej raz w miesiącu odwiedzi określoną witrynę czy aplikację.

WP Pilot przed Playerem i platformami Polsatu

Platformy WP.pl z kategorii VoD i OTT, na czele z WP Pilot, zanotowały w październiku 4,69 mln użytkowników i 15,85 proc. zasięgu. Player (należący do TVN Grupy Discovery) miał 3,99 mln odwiedzających i 13,48 proc. zasięgu.

Grupa Polsat Plus w sierpniu w ramach rebrandingu swoich głównych marek zamknęła platformę internetową Ipla, a w jej miejsce uruchomiła dwie: działający w modelu subskrypcyjnym Polsat Box Go i bezpłatny Polsat Go. W zeszłym miesiącu ta pierwsza platforma zanotowała 3,34 mln użytkowników i 11,29 proc. zasięgu, a druga - 2,49 mln użytkowników i 8,41 proc. zasięgu.

Platformy VoD i OTT Telewizji Polskiej (m.in. TVP VOD) odwiedziło 2,83 mln internautów, co dało 9,56 proc. zasięgu.

CDA przy 3,3 mln użytkowników ma 379 tys. subskrybentów

Sekcja VoD i OTT na CDA.pl osiągnęła 3,26 mln użytkowników i 11,03 proc. zasięgu. W ramach tej sekcji od lat działa usługa CDA Premium z filmami i serialami, a w sierpniu br. uruchomiono CDA TV ze streamingiem kanałów telewizyjnych. CDA z racji obecności na giełdzie regularnie podaje dane o liczbie subskrybentów CDA Premium i CDA TV - na koniec września br. było ich 379 tys., wobec 285 tys. rok wcześniej.

Platformy HBO, czyli głównie HBO GO (HBO Max ma ruszyć w Polsce na początku 2022 roku), zanotowały 3,25 mln odwiedzających i 10,99 proc. zasięgu, a te Canal+ - 1,73 mln użytkowników i 5,84 proc. zasięgu.

Canal+ od wiosny ub.r. rozwija swoją platformę subskrypcyjną Canal+ online (w sierpniu br. pojawił się na niej wspólny pakiet z Netflixem), natomiast wygasza usługę NC+ go (operator zapowiadać zapowiada jej definitywne zamknięcie).

Prime Video przed Viaplay

Należąca do Amazona platforma Prime Video miała 1,7 mln polskich internautów i 5,75 proc. zasięgu. Platforma jest oferowana w ramach usługi subskrypcyjnej Prime z dostawami z Amazona, którą wprowadzono w Polsce w połowie października br.

Z czołowej dziesiątki wypadła natomiast obecna w Polsce od sierpnia Viaplay, oferująca przede wszystkim transmisje sportowe. W październiku zanotowała 1,66 mln użytkowników i 5,63 proc. zasięgu, co wobec 2,25 mln użytkowników i 7,71 proc. zasięgu we wrześniu oznacza spadek o 25,9 proc.

Właściciel Viaplay, skandynawski koncern NENT Group, poinformował, że w trzecim kwartale br. platforma streamingowa pozyskała poza Skandynawią 286 tys. nowych subskrybentów, z czego zdecydowaną większość w Polsce. Jej startowi w naszym kraju towarzyszyła intensywna kampania marketingowa.

Prawie dwa razy więcej użytkowników Amazon Prime Video

W porównaniu do września Netflix zyskał 904,1 tys. odwiedzających (to 7,9 proc. w górę) i osiągnął swój kolejny rekord w Polsce.

Duże wzrosty osiągnęło też kilka innych platform. Na HBO GO liczba użytkowników zwiększyła się o 538,8 tys. (czyli 19,9 proc.), na Canal+ online - o 560,2 tys. (48 proc.), a na Prime Video - o 815 tys. (czyli aż 91,9 proc.).

Platformy VoD WP.pl zanotował wzrost o 201,8 tys. odwiedzających (4,5 proc.), CDA Premium i CDA TV - o 204 tys. (6,7 proc.), a platformy VoD Telewizji Polskiej - o 19,9 tys. (0,7 proc.).

W dół Player i platformy Polsatu

Na Playerze ubyło 386 tys. internautów, co oznacza spadek o 8,8 proc. Polsat Box Go zanotował spadek liczby użytkowników o 649,8 tys. (16,3 proc.), a Polsat Go - o 119,7 tys. (4,6 proc.).

Dołącz do dyskusji: Netflix z 12 mln polskich internautów. Mocno w górę Canal+ online, HBO GO i Prime Video, Viaplay poza TOP10

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rzul
Prime video skoczyła oglądalność po tym, jak Amazon wprowadził opłatę 49zł za rok prime (dostawy i zwroty gratis, dostęp do prime video, gaming, twitch)
odpowiedź
User
Gorsza wersja Polsat
Polsat Box Go jest fatalmie zrobiony. Nawet programu tv juz tam nie ma. Wlaczasz kanal i nie wiesz co ogladasz obecmie, co bylo wczesniej i co będzie później. Polsat cyfrowy na net to wszystko mial. Teraz jest fatalnie.
odpowiedź
User
adaw
WP naprawdę? co oni tam zliczają?
odtworzenia wideo z artykułów news?
odpowiedź