Netia odbiera klientów TP SA

Umowę na szerokopasmowy internet w Netii ma już 20 tys. abonentów TP SA.

kk-isb
kk-isb
Udostępnij artykuł:

Umowę na świadczenie usługi szerokopasmowego dostępu do internetu, którą oferuje Netia na infrastrukturze Telekomunikacji Polskiej podpisało już 20 tys. abonentów TP SA, poinformowała agencję ISB Jolanta Ciesielska, rzecznik prasowy Netii. Netia oferuje usługę szybkiego internetu na sieci narodowego operatora dzięki wykorzystaniu tzw. bitstream access.

"Zeszły tydzień zamknęliśmy z ponad 20 tys. klientów. Chodzi o klientów, którzy już podpisali albo zamówili usługę" - powiedziała Ciesielska.

"Są to głównie klienci indywidualni, którzy wcześniej mieli neostradę. Korzystają oni z tego, że do 14 lutego można bez konsekwencji rozwiązać umowę na neostradę w związku ze zmianą regulaminu świadczenia tych usług" - dodała.

Usługa szerokopasmowego internetu w Netii przy wykorzystaniu łączy Telekomunikacji Polskiej, dla klientów posiadających linie TP SA pilotażowo wystartowała w grudniu ubiegłego roku. Komercyjnie w 18 strefach numeracyjnych usługa ruszyła 17 stycznia.

"W ciągu kilku miesięcy powinna być dostępna w całej Polsce" - powiedziała Ciesielska.

Abonenci TP SA mogą teraz opłacając w TP nawet najniższy abonament telefoniczny, wynoszący obecnie 28,06 zł, korzystać z szybkiego dostępu do sieci w Netii. Podobną usługę na części terytorium Polski od kilku dni oferuje także GTS Energis.

Kilka dni temu "Puls Biznesu" pisał, powołując się na jednego z menedżerów Netii, że sprzedaż 100 tys. łączy przy wykorzystaniu infrastruktury TP do końca roku będzie przez Netię uznana za sukces. W oparciu o własną sieć Netia ma 60 tys. abonentów szerokopasmowego internetu.

kk-isb
Autor artykułu:
kk-isb
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Nowe kanały za darmo. Pokazują "Psi patrol" i inne treści stacji Nickelodeon

Nowe kanały za darmo. Pokazują "Psi patrol" i inne treści stacji Nickelodeon

Sylwester w Zakopanem z inną stacją niż TVP

Sylwester w Zakopanem z inną stacją niż TVP

Giganci streamingu zamawiają mniej produkcji w Europie. Silna pozycja Polski

Giganci streamingu zamawiają mniej produkcji w Europie. Silna pozycja Polski

Ilu widzów miał drugi sezon "Unboxing" w TVN?

Ilu widzów miał drugi sezon "Unboxing" w TVN?

Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku rozstrzygnięty!
Materiał reklamowy

Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku rozstrzygnięty!

Gemini popularniejsze od ChatGPT. Raport "Financial Times"

Gemini popularniejsze od ChatGPT. Raport "Financial Times"