SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netia: Tomasz Kot nie dyskryminuje w naszym spocie kobiet (wideo)

Netia odniosła się do skargi na spot z udziałem Tomasza Kota złożonej w Komisji Etyki Reklamy. Autor protestu uznał stwierdzenie aktora, że "ludzie chcą zmieniać samochody i żony", za dyskryminujące wobec kobiet.

Netia: Tomasz Kot nie dyskryminuje w naszym spocie kobiet (wideo)

Skarga złożona w Komisji Etyki Reklamy dotyczyła telewizyjnego spotu Netii z udziałem Tomasza Kota. W reklamie utrzymanej w konwencji debaty politycznej aktor mówi w pewnym momencie, że "ludzie chcą zmieniać samochody i żony". Autor protestu ocenił, że takie stwierdzenie uprzedmiotawia kobiety, ponieważ jego przesłanie brzmi, że nie są one ludźmi, tylko dodatkami do mężczyzn, a więc czymś gorszym. Odbiorca uznał również, że wyrażone w reklamie przedmiotowe traktowanie kobiet zachęca do przemocy wobec nich, a także propaguje złe wzorce społeczne i łamie dobre obyczaje. Zdaniem autora protestu emitowanie spotu w takiej formie jest naganne.
W odpowiedzi na skargę Netia zauważyła, że w reklamie zawarte jest słowo "żona", a nie "kobieta", dlatego stwierdzenie "ludzie chcą zmieniać żony" w żaden sposób nie wyłącza pojęcia "żona" spod pojęcia "ludzie". Firma oceniła, że spocie nie ma jakichkolwiek nawiązań do przemocy, dlatego zarzut o zachęcanie do stosowania jej wobec kobiet jest zupełnie bezpodstawny. W opinii operatora telefonicznego reklama jest parodią politycznego bełkotu, mieszcząc się w ramach tzw. "licentia poetica" komunikacji marketingowej. Netia zwróciła też uwagę, że w kampanii reklamowej oprócz Tomasza Kota i Piotra Adamczyka pojawia się kobieta - Magdalena Różczka, która odgrywa postać znacznie bardziej racjonalną i wyważoną niż bohaterowie płci męskiej.

Komisja Etyki Reklamy nie podjęła jeszcze uchwały w tej sprawie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netia: Tomasz Kot nie dyskryminuje w naszym spocie kobiet (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl