SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

netPR partnerem PAP

Polska Agencja Prasowa oraz serwis netPR podpisały umowę o partnerstwie w zakresie rozwoju i promocji nowoczesnych narzędzi komunikacji i media relations.

Rezultatem kilku pierwszych tygodni współpracy będzie integracja systemu dystrybucji informacji zleconych PAP z aplikacjami biur prasowych rozwijanych i oferowanych przez netPR.pl. W ten sposób kilkadziesiąt korporacji, firm i instytucji korzystających z technologii netPR.pl uzyska możliwość dostępu do usługi PAP z poziomu systemów zarządzania swoim biurem prasowym.

Mimo że podobne modele współpracy z agencjami informacyjnymi nie są nowością w Europie, po raz pierwszy tego typu usługi będą dostępne już z poziomu zarządzania witryną prasową. Dzięki temu informacja dotrze do agencji prawie równocześnie z chwilą jej umieszczenia w witrynie prasowej firmy. Takie rozwiązanie oszczędzi czas, zapewniając równocześnie optymalne dotarcie do mediów.

"Nasz wspólny projekt to efekt ewolucji mediów, wymagających od firm i instytucji zastosowania nowoczesnych narzędzi komunikacji. Nie chodzi wyłącznie o ułatwienie pracy specjalistom PR i umożliwienie im skupienia całej uwagi na jakości przekazu, ale również o zapewnienie skutecznych kanałów dotarcia z informacją do mediów i odbiorców końcowych." - mówi Anna Pawłowska-Pojawa, kierownik Serwisu Informacji Zleconych PAP.

Umowa partnerska dotyczy również wspólnych działań edukacyjnych i promocji w zakresie rozwoju współczesnych narzędzi komunikacji i media relations w internecie. Działania te będą skierowane zarówno do specjalistów PR w agencjach PR i korporacjach, jak i do edukatorów w polskich uczelniach i firmach szkoleniowych.

"W sytuacji nadmiaru informacji krążącej w sieci i szumu informacyjnego, biznes wymaga sprawnego kanału dotarcia do dziennikarzy. Chodzi o pewność, że informacja dotarła natychmiast, że nie została odbita lub ogołocona z załączników przez system antywirusowy. Dlatego będziemy dostarczać informacje wprost do systemu edycyjnego PAP. Nie jest to jednak równoznaczne z gwarancja podjęcia tematu przez dziennikarzy Agencji i publikacji informacji redakcyjnej PAP, to zależy wyłącznie od atrakcyjności informacji przygotowanej przez PR-owca." - mówi Marek Woźniak, dyrektor zarządzający netPR.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: netPR partnerem PAP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl