SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

NFI Midas obejmie 65,96 proc. akcji Mediatela w zamian za 100 proc. udziałów CenterNet

NFI Midas obejmie 65,96% akcji spółki telekomunikacyjnej Mediatel wyemitowanych w ramach emisji podwyższeniowej w zamian za 100% udziałów w Centernet, wynika z komunikatów Mediatela i jego udziałowca dominującego - NFI Magna Polonia. Wcześniej tego samego dnia przedstawiciele Mediatela poinformowali o zawarciu umowy przedwstępnej z Midasem kontrolowanym przez Romana Karkosika.

"NFI Midas oraz Mediatel zobowiązały się do zawarcia umowy, w oparciu o którą NFI Midas obejmie 17 600 000 akcji Mediatel nowej emisji o wartości nominalnej 0,20 zł za jedną akcję, po cenie emisyjnej wynoszącej nie mniej niż 15 zł za jedną akcję (przedwstępna umowa objęcia akcji). Po rejestracji podwyższenia kapitału zakładowego Mediatel akcje objęte przez NFI Midas reprezentować będą łącznie 65,96% kapitału zakładowego Mediatel" - czytamy w komunikacie.

W zamian NFI Midas wniesie do Mediatela 100% udziałów CenterNetu. Oznacza to, że transakcja ma formę odwrotnego przejęcia.

"Mediatel ma kupić od NFI Midas 4 264 850 akcji w kapitale zakładowym spółki CenterNet, stanowiących 100% jej kapitału zakładowego" - czytamy. Łączna cena sprzedaży CenterNetu została określona na minimum 260 mln zł - w zależności od wyników due dilligence.

Mediatel prowadził wcześniej rozmowy z CenterNetem nt. sprzedaży swojego projektu MVNO (wirtualny operator telefonii mobilnej). Umowa była praktycznie sfinalizowana, ale obecnie wstrzymano jej realizację w związku z problemami formalnymi (koniecznością cesji umów m.in. z Pocztą Polską).

Mediatel miał 5,12 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 8,61 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 183,06 mln zł wobec 176,74 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: NFI Midas obejmie 65,96 proc. akcji Mediatela w zamian za 100 proc. udziałów CenterNet

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl