SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nielsen oferuje usługę “Predictive ROI” także dla mniejszych marek FMCG

Nowa usługa Nielsena “Predictive ROI”, bazując na ponad 5 tys. modeli ekonometrycznych firmy,  pozwala mniejszym markom, które dotychczas nie korzystały z modelowania marketingowego, zweryfikować skuteczność swoich działań i przygotować symulację przyszłych aktywności.

Article

"Predictive ROI" to narzędzie służące do pomiaru skuteczności kampanii marketingowych prowadzonych w telewizji oraz w internecie w formie wideo, displayów, w mediach społecznościowych oraz wyszukiwarkach internetowych. ROI estymowany jest na podstawie danych historycznych Nielsena, przy zastosowaniu algorytmów uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Wykorzystywana baza zawiera aktualnie ponad 5 tys. modeli ekonometrycznych, 25 tys. krzywych mediowych pochodzących z 50 rynków.

Obejmuje ona 100 kategorii i 3 tys. marek z branży FMCG, które wydają na reklamę 10 mld  dolarów rocznie.

Nielsen dla marek FMCG

- Jaką kwotę zainwestować w mój najbliższy budżet mediowy? Jak najefektywniej rozłożyć ją między poszczególne media? - to niektóre pytania z którymi mierzą się na co dzień marketingowcy producentów FMCG  zarządzający planem mediowym, poszukujący odpowiedzi na to, jak optymalnie ulokować posiadane środki. Oferowany dotychczas marketing mix modeling sprawdza się szczególnie w przypadku dużych marek. Najczęściej dysponują one własnymi danymi, znacznym budżetem i poszukują pogłębionych analiz. Widzimy jednak, że na rynku nie brak mniejszych producentów, którzy w krótkim czasie i bez konieczności długiego procesu zbierania danych mediowych również potrzebują narzędzi do zmierzenia i symulowania ROI. Z myślą o ich potrzebach powstał “Predictive ROI” - mówi Małgorzata Bilke-Daull, client business partner w firmie Nielsen.

Dołącz do dyskusji: Nielsen oferuje usługę “Predictive ROI” także dla mniejszych marek FMCG

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl