SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nielsen zwolni na świecie 3,5 tys. osób. "Zmiany nie obejmą Polski"

Nielsen Holdings ogłosił plan restrukturyzacji, w ramach którego firma będzie wycofywać częściowo z mniej atrakcyjnych biznesowo rynków. Redukcja zatrudnienia obejmie w związku z tym około 3,5 tys. pracowników. Zmiany nie dotkną rynku polskiego.

Article

Restrukturyzacja ma przynieść Nielsenowi oszczędności kosztów operacyjnych, a także podnieść rentowność  i stopę wzrostu biznesu. Koszt procesów oszacowano na około 150-170 mln dolarów, z czego połowa zostanie przeznaczona na odprawy dla pracowników. Plan optymalizacji przyniesie Nielsen Holdings ok. 250 mln dolarów oszczędności w skali roku.

W związku z restrukturyzacją Nielsen Holdings do końca 2021 roku zwolni na całym świecie około 3,5 tys. osób (ok. 8 proc. personelu). Zamierza również wycofać się z kilku "mniejszych, mniej wydajnych rynków i firm spoza grupy kapitałowej".

- Polska nie znajduje się na liście krajów, z których Nielsen ma się wycofać - przekazało nam polskie biuro prasowe Nielsena.

Nielsen Holdings skupi się na dalszym rozwoju dwóch głównych segmentach działalności: Nielsen Global Connect (usługi marketingowe) i Nielsen Global Media (pomiar mediów). Szczegółowy plan restrukturyzacji spółka przedstawi na początku sierpnia wraz z prezentacją wyników kwartalnych.  

Nielsen Holdings zajmuje się analityką i pomiarem mediów oraz danych konsumenckich. Prowadzi działalność w ponad 100 krajach na świecie. W pierwszym kwartale br. spółka zanotowała przychody w wysokości 1,6 mld dolarów (-0,3 proc. rdr.), z czego 842 mln wygenerowała część Nielsen Global Media, a 717 mln dolarów Nielsen Global Connect.

Dołącz do dyskusji: Nielsen zwolni na świecie 3,5 tys. osób. "Zmiany nie obejmą Polski"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl