SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Niemal trzy czwarte pracowników nie widzi zagrożenia w digitalizacji rynku pracy

73 proc. pracowników optymistycznie postrzega rynek pracy w przyszłości i nie obawia się jego digtalizacji. Jednocześnie trzy czwarte z nich jest świadoma konieczności zdobywania nowych kompetencji, aby utrzymać pracę - wynika z analizy PwC na temat cyfryzacji rynku pracy.

Article

86 proc. ankietowanych badania PwC sądzi, że nowe technologie i automatyzacja nie zastąpią kompetencji ludzkich, ale wymuszą ma pracownikach większą elastyczność. Trzy czwarte badanych za kluczowy czynnik utrzymania się na rynku pracy uznaje zdolność do przekwalifikowania i zdobywania nowych umiejętności, by dotrzymać kroku zmianom idącym za transformacją cyfrową.

76 proc. prezesów firm w Europie Środkowo-Wschodniej jako najważniejsze wyzwanie dla biznesu wskazuje brak osób z odpowiednim zestawem kompetencji. 78 proc. natomiast przyznaje, że jest trakcie zmiany lub już zmieniła strategię zarządzania talentami w swojej firmie.

- Prezesi przedsiębiorstw słusznie identyfikują wyzwania, jakie stwarza transformacja cyfrowa w zakresie kapitału ludzkiego, nie dostrzegają jednak drugiej strony, czyli szans, a te są przecież ogromne. Z jednej strony można tu wskazać na automatyzację niektórych procesów, z drugiej zaś na jeszcze dalej idące zmiany, które niesie ze sobą wykorzystanie sztucznej inteligencji – w rekrutacji, kształtowaniu ścieżek kariery, budowaniu programów motywacyjnych, czy nawet świadomym współtworzeniu kultury organizacyjnej, która pozwoli zwiększać zaangażowanie i skuteczniej osiągać zakładane cele biznesowe - komentuje Anna Szczeblewska, dyrektor w dziale doradztwa biznesowego, lider zespołu People & Change w PwC.

Badanie "Workforce of the future: the competing forces shaping 2030" zostało przeprowadzone na próbie 10 029 osób.

Dołącz do dyskusji: Niemal trzy czwarte pracowników nie widzi zagrożenia w digitalizacji rynku pracy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl