SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nokia za dwa lata zbankrutuje?

Nokia w szybkim tempie zużywa swoje rezerwy finansowe, a zdaniem niektórych analityków w nieodległej przyszłości firmie może grozić nawet bankructwo.

Nokia za dwa lata zbankrutuje?

Jeszcze w 2007 roku Nokia miała ponad 10 miliardów euro zapasu gotówki. Tymczasem w ostatnich pięciu kwartałach rezerwa fińskiej firmy uszczupliła się o 2,1 miliarda euro i wynosi obecnie 4,9 miliarda euro. Przypomnijmy też, że w I kwartale bieżącego roku Nokia zanotowała stratę operacyjną w wysokości aż 1,3 miliarda euro (więcej na ten temat).

Co więcej, przepytani przez agencję Reuters analitycy spodziewają się, że w najbliższych trzech kwartałach Nokia pozbędzie się kolejnych blisko 2 miliardów euro. Niektórzy są zdania, że firma wyda jeszcze więcej, a do końca przyszłego roku całkowicie pozbędzie się wolnych środków.

Jednocześnie analitycy prognozują, że w bieżącym roku Nokia sprzeda 20 milionów smartfonów, a w roku 2013 - już 46 milionów.

  • Więcej informacji:
  • Nokia
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nokia za dwa lata zbankrutuje?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl