SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tok FM czeka na podpis Świrskiego ws. koncesji

Inforadio, spółka zależna Agory i nadawca radia Tok FM, zaakceptowało uzgodnienia Urzędu Komunikacji Elektronicznej dotyczące parametrów technicznych. Teraz oczekuje na przekazanie dokumentu z decyzją o przedłużeniu koncesji przez przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego. Zapadła ona na początku lipca.

Article

Agora w piątek przedstawiła sprawozdanie finansowe za drugi kwartał oraz pierwsze półrocze br. W zeszłym kwartale grupa osiągnęła wzrost przychodów o 24,9 proc. do 326,9 mln zł, a po przejęciu kontrolnego pakietu Eurozetu jej wpływy reklamowe poszły w górę o 40 proc. Firma drugi kwartał z rzędu zanotowała dodatnią rentowność netto, w całym półroczu jej zysk netto wyniósł 47,2 mln zł.

Na początku lipca Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jednogłośnie zdecydowała o przedłużeniu koncesji radia Tok FM na kolejne dziesięć lat. Poprzednia wygasa w listopadzie br.

Podczas spotkania z zarządem spółki, spytaliśmy, czy Agora dostała już niezbędne pozwolenia od Urzędu Komunikacji Elektronicznej po wydaniu koncesji dla Tok FM. Chodziło o wydanie parametrów technicznych dla wszystkich lokalizacji.

- Tak, UKE przeprowadził proces uzgadniania parametrów technicznych, my, jako nadawca Tok FM, czyli Inforadio, zaakceptowaliśmy wszystkie uzgodnienia - mówiła Anna Kryńska-Godlewska, członkini zarządu Agory [prezes Bartosz Hojka, odpowiadający także za segment Radio, był w piątek nieobecny – red.].

- Formalnie więc nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy dostali koncesję. Natomiast ostatnim krokiem jest podpisanie przez przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji tej decyzji i przekazanie jej do Inforadia. Więc na ten ostatni krok czekamy – dodała Kryńska-Godlewska.

Pod koniec kwietnia Świrski nałożył na nadawcę Tok FM 80 tys. zł kary za słowa Piotra Maślaka o podręczniku „Historia i Teraźniejszość” autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego. Dziennikarz w audycji wyemitowanej 7 czerwca ub.r. stwierdził: „Czyta się to jak podręcznik - przepraszam za to porównanie - dla Hitlerjugend. Chwilami, nie wszędzie”.

Na początku lipca, tuż po podjęciu decyzji o przedłużeniu koncesji, KRRiT opublikowała raport z wynikami przeprowadzonego w rozgłośni monitoringu. Zwrócono w nim uwagę, że w pięciu audycjach padały wypowiedzi, mogące „nosić znamiona brutalizacji języka debaty publicznej”. Jako przykłady przytoczono wyłącznie audycje prowadzone przez Maślaka.

Jak wynika z badania Radio Track, w okresie od marca do maja br. udział Tok FM pod względem słuchania w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 3 proc. (spadek o 0,1 proc. w porównaniu z ub.r.).

Inforadio w ub.r. zwiększyło przychody o 9,1 proc. do 16,65 mln zł i zysk netto z 2,42 do 2,84 mln zł. Cały zeszłoroczny zysk wypłaciło w czerwcu swoim udziałowcom: Grupie Radiowej Agory (66,1 proc.) i spółce zależnej Polityki (33,9 proc.).

Dołącz do dyskusji: Tok FM czeka na podpis Świrskiego ws. koncesji

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
To ja nikt inny
Gdzie jest w tym całym różnica do wielbicieli Ad olfa? Przecież wielbiciele Ad olfa też zabraniali wyrażanie prawdy o nich i prześladowali różne gejów i opozycję. Stworzyli również kult ich przewodniczącego. Teraz nie wolno nawet powiedzieć, że podręcznik czyta się to jak podręczniki znane z 3. rzeszy. Prawicowa koalicja nie znosi prawdy o sobie.
odpowiedź
User
PiSarro
Za to ma nieustające poczucie krzywdy, oczywiście własnej. Jak to psychopaci.
odpowiedź
User
Gość X
Podpisu nie będzie i sprawa do sądu pójdzie.
odpowiedź