SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa oferta firmy Nokia

Pod hasłem 'Experience Nokia' na tegorocznych targach CeBIT Nokia zaprezentowała zastosowanie konwergencji w innowacyjnych i atrakcyjnych rozwiązaniach oraz produktach dla konsumentów, firm i operatorów sieci komórkowych.

 Oprócz inteligentnych komputerów multimedialnych Nokia Nseries i produktów biznesowych z nowej rodziny Nokia Eseries zwiedzający mieli okazję wypróbować najnowsze telefony komórkowe Nokia, takie jak Nokia 6131, Nokia 6070 czy Nokia 6136, które udostępniają technologię dostępową UMA (Unlicensed Mobile Access). Dzięki prezentacjom rozwiązań wykorzystanym w mobilnej telewizji i muzyce oraz telefonii internetowej odwiedzający targi CeBIT nie musieli się już zastanawiać, co przyniesie im przyszłość mobilnej komunikacji — mogli doświadczyć jej na miejscu.
 
Przykładem może być nowa wersja aplikacji Nokia Lifeblog, przeznaczona specjalnie do urządzeń Nokia Nseries. Aplikacja Nokia Lifeblog 2.0, stanowiąca połączenie oprogramowania do komputera i telefonu komórkowego, umożliwia tworzenie naprawdę osobistych pamiętników multimedialnych, w których zdjęcia, nagrania wideo, tekst i wiadomości multimedialne są uporządkowane chronologicznie i można je łatwo przeglądać, wyszukiwać, wyświetlać oraz udostępniać.
 
Równie ciekawie wyglądała prezentacja w czasie rzeczywistym mobilnej telewizji w standardzie DVB-H na komputerze multimedialnym Nokia N92. Zwiedzający mogli przekonać się, jak się ogląda na żywo telewizyjne audycje takich kanałów, jak ProSieben, N24 czy MTV.
 
„Wizja konwergencji, czyli połączenia różnych technologii oraz aplikacji, stała się faktem. W tym roku goście targów CeBIT mogą zapoznać się na miejscu z rozwiązaniami użytymi w mobilnej telewizji, mobilnej muzyce i mobilnej poczcie elektronicznej i wybrać te, które najlepiej zaspokajają ich potrzeby” — mówi Karsten Schilly, dyrektor zarządzający ds. relacji z klientami i działalności rynkowej w Nokia GmbH.
 
Nokia pokazała również, jak firmy mogą poprawić swoje wyniki, zwiększając mobilność. Dzięki specjalnym urządzeniom biznesowym, takim jak Nokia E60, Nokia E61 i Nokia E70 z rodziny Nokia Eseries, firmy mogą korzystać z pełni zalet mobilności. Urządzenia te udostępniają pełny zakres rozwiązań do firmowej poczty e-mail, w tym także własną ofertę firmy Nokia do mobilnej poczty, synchronizacji danych i zarządzania urządzeniami, która poszerzyła się ostatnio dzięki przejęciu firmy Intellisync.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa oferta firmy Nokia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl