SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowe oblicze iTV

Pierwszy polski telewizyjny kanał interaktywny iTV zmienia od dziś oblicze.

iTV doczekała się nowego logo i nowej oprawy graficznej, której autorem w całości jest Jan Białek dyrektor artystyczny iTV. To odpowiedź na debiutujący dzisiaj nowy  kanał z grupy TVN - TVN Gra.
 
Telewizja iTV niebawem też zaprosi widzów do nowego studia, transformację przejdą wszystkie dotychczas nadawane na antenie iTV programy, które chwilę po zmianie oprawy graficznej, dzięki inwestycji w nowe studio zyskają większą przestrzeń i zupełnie odmienioną scenografię.

Poszerzona zostanie również oferta programowa. Do stałych pozycji programowych prowadzonych od początku istnienia iTV -  począwszy od "Poranków" i "Wieczorów Ezoterycznych", "Moje Logo News", "Hip Hop Propagandy", "DJ Bitwy", "W to mi graj","Fast Clubu" , publicystycznego "Ringu" - prowadzonego przez Piotra Szygalskiego czy "Boutique iTV", którego gospodarzem jest Joanna Jabłczyńska, już za kilka tygodni dołączą nowe gwiazdy, gry i programy min. nowy program dla kobiet - moda, porady, plotki oraz dla mężczyzn - program sportowy i erotyka.

Szczegółów nadawca nie zdradza.

Telewizja itv działa w Polsce od 2003 roku. Nadaje również w Internecie za pomocą streamingu.

Przypomnijmy, że 3 października o 6.00 rano grupa TVN uruchomiła nowy kanał tematyczny, TVN Gra.

Prezes TVN szacuje koszty operacyjne kanału na 4-5 mln zł w skali roku.

TVN Gra będzie 24-godzinnym, nadawanym na żywo programem z teleturniejami. Spośród najciekawszych propozycji programowych TVN Gra nadawca poleca w szczególności:
- "Diablo i Angelo" - poranny animowany program, w którym widzowie będą mogli usłyszeć wysyłane przez siebie wiadomości sms
- "Misja specjalna" - interaktywny program nawiązujący do filmów akcji
- "Fotogra" - konkursy obrazkowe - testy na spostrzegawczość i wyobraźnię
- "Seans filmowy" - program o świecie filmu i gwiazdach show biznesu
- "Gra wstępna" - wieczorny program o męskim charakterze.

Autorem oprawy antenowej oraz logo stacji jest Krzysztof Karnicki z ITI Studio. Muzykę opracowała Studio Efektura.

Małgorzata Gratys, kierownik projektu, powiedziała, że kanał TVN Gra będzie adresowany do "ludzi lubiących wygrywać, rozwiązywać krzyżówki, szarady, lubiących po prostu myśleć". Minimalna pula nagród wynosić będzie codziennie 100 tys. zł.

Prezes szacuje, że około 90 proc. przychodów TVN Gra będzie pozyskiwać z wpływów telekomunikacyjnych, czyli z sms-ów i z rozmów telefonicznych, a resztę stanowić będą wpływy z reklam.

Sygnał będzie niekodowany i bezpłatny, dostępny od początku m.in. w Cyfrze+ i sieci Multimedia. Na początku zasięg kanału to 12 proc. - docelowo ma osiągnąć 35 proc. do końca 2006 roku.

Grupa TVN nadaje obecnie siedem programów telewizyjnych, w tym cztery kanały tematyczne TVN 24, TVN Meteo, TVN Turbo oraz TVN Style.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowe oblicze iTV

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl