SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowe rady programowe mediów publicznych

KRRiT powołała rady programowe Polskiego Radia i TVP

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji powołała rady programowe w 16 rozgłośniach regionalnych Polskiego Radia i 12 oddziałach TVP - poinformowała rzeczniczka przewodniczącej KRRiT Dorota Jasłowska.

W radach zasiada po 15 osób; dziesięć z nich reprezentuje ugrupowania parlamentarne, pięć pozostałych to osoby z dorobkiem i doświadczeniem w dziedzinie mediów.

Przez ponad osiem miesięcy opozycyjne kluby parlamentarne PO i PiS nie delegowały swoich przedstawicieli do rad programowych. W ten sposób wyrażały niezadowolenie z sytuacji panującej w TVP i z faktu, iż na stanowisku prezesa TVP pozostaje Robert Kwiatkowski. Przystąpiły do tworzenia rad zaraz po tym, gdy zapowiedział on, że rezygnuje z ponownego ubiegania się o fotel szefa TVP.

W czwartek KRRiT nie wybierała członków rad programowych do centrali Telewizji Polskiej SA i Polskiego Radia oraz Radia dla Ciebie. Ich kadencja upływa bowiem w 2006 r.

Kadencja nowo wybranych rad będzie trwała 4 lata. W czwartek delegowano do nich łącznie 405 osób, m.in. dyrygent Anieszkę Duczmal (OTV Poznań), szefową Wratislavia Cantans Lidię Geringer d'Oedenberg (OTV Wrocław), byłych ministrów kultury: Joannę Wnuk-Nazarową (OTV Katowice) oraz Zdzisława Podkańskiego (OTV Lublin), znanego prawnika prof. Mariana Filara (OTV Bydgoszcz), byłego przewodniczącego Rady Nadzorczej TVP Witolda Knychalskiego (OTV Łódź), dziennikarza muzycznego, autora tekstów wielu piosenek Marka Gaszyńskiego (OTV Warszawa) oraz zwycięzcę II edycji programu "Agent", obecnie szczecińskiego radnego Bartosza Arłukowicza.

W radach programowych białostockich mediów publicznych - zarówno w radiu, jak i telewizji - znaleźli się przedstawiciele mniejszości białoruskiej: Jan Syczewski i Oleg Łatyszonek. W radzie programowej regionalnej rozgłośni Polskiego Radia w Opolu znalazł się poseł SLD Jerzy Szteliga, a w Radiu Kraków kompozytor Jan Kanty Pawluśkiewicz.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowe rady programowe mediów publicznych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl