SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowości w sieci Idea

Proste wybieranie w roamingu Idei

Od 5 października 2004 r. użytkownicy ofert Idea POP, Idea MIX i Abonament Limitowany udostępniona została nowa funkcjonalność działająca w roamingu międzynarodowym: PROSTE WYBIERANIE.

Do września 2004, aby wykonać w roamingu połączenie z telefonu na kartę należało użyć specjalnego kodu (*123*numer#), a aparat po chwili oddzwaniał, zestawiając połączenie z numerem podanym w treści kodu. Funkcjonalność ta pozostała niezmieniona i jest dostępna w sieciach wszystkich partnerów roamingowych. Dodana została nowa możliwość: bezpośredniego, standardowego wybierania numerów z klawiatury aparatu, określana jako PROSTE WYBIERANIE.

Opcja Proste Wybieranie działa na razie tylko w niektórych sieciach partnerów roamingowych Idei. Warunki uruchomienia Prostego Wybierania to dostępność tej funkcji w sieci zagranicznej oraz prawidłowo przeprowadzone testy. W dniu startu tej usługi (5.10.2004) Proste Wybieranie uruchomione zostało w 8 sieciach w 8 krajach (Belgia, Dania, Francja, Holandia, Niemcy, Portugalia, Słowacja, Wielka Brytania). Dostępność Prostego Wybierania będzie sukcesywnie rozszerzana a aktualna lista udostępnionych sieci publikowana jest na stronach z informacjami o usłudze roamingu w Internecie na stronie Idei: www.roaming.idea.pl

O tym, czy funkcjonalność jest dostępna poinformują dodatkowe powitalne SMSy wysyłane do użytkowników Idei, logujących się w wybranych sieciach.

Ceny Prostego Wybierania różnią się od cen wykonywania połączeń za pomocą kodu; pozostawiony został podział na geograficzne strefy cenowe, ale strefa EUROPA została dodatkowo podzielona na strefy EUROPA 1 i EUROPA 2. Ceny połączeń odbieranych i wiadomości SMS pozostały bez zmian. Zestawienie roamingów dostępnych w sieci Idea wraz z cenami w załączeniu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowości w sieci Idea

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl