SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy bezpłatny miesięcznik

4 kwietnia br. ukaże się w Warszawie pierwszy numer bezpłatnego miesięcznika 'Prestige House'

56-cio stronicowy miesięcznik został stworzony na wzór „Liebhaver Boligen” wydawanego w Danii. Będzie drukowany na najwyższej jakości papierze gazetowym (70 gramów) o formacie zbliżonym do polskich dzienników (tzn. 280 mm x 410 mm).  Kolejne numery pisma ukazywać się będą w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca (oprócz wydania czerwcowo-lipcowego, które będzie łączone).

Na łamach „Prestige House” prezentowane będą tematy dotyczące nowych trendów i stylów życia, dekoracji wnętrz, ekskluzywnych marek oraz luksusowych usług. Każdy numer pisma zostanie wzbogacony specjalnym dodatkiem tematycznym takim jak np. „Shopping”, „Wakacje”, „Samochody” czy „Zdrowie”.

„Prestige House” jest skierowany do czytelnika mieszkającego w prestiżowych dzielnicach Warszawy. Dystrybuowany będzie przez Pocztę Polską w nakładzie ponad 26 tys. egzemplarzy, głównie do domów osób prywatnych w wybranych miejscach takich jak: Śródmieście, Mokotów, Konstancin Jeziorna czy Magdalenka oraz do ambasad i konsulatów w Warszawie.

Wydawnictwo House of Publishing Sp. z o.o. założyło trzech duńskich udziałowców na początku stycznia 2005 r. Większościowe udziały posiada Michael Lukas - obecnie prezes  wydawnictwa oraz szef biura reklamy. Kapitał spółki wynosi 180 tys. PLN.  Firma zatrudnia 11 osób, z których 6 pracuje w dziale reklamy. Wydawnictwo będzie współpracować także     z wieloma dziennikarzami. Strategia firmy zakłada, że większość dochodów wydawnictwa przeznaczone będzie są na rozwój spółki i wprowadzanie nowych tytułów. Wydawanie „Prestige House” przez House of Publishing Sp. z o.o. traktowane jest  jako inwestycja długookresowa. Wydawca przewiduje zainwestowanie w Polsce około 1 miliona złotych.

Michael Lukas od ponad 17 lat jest współwłaścicielem wielu wydawnictw w Danii, Szwecji, Norwegii, Izraelu i Hiszpanii. Jest także pomysłodawcą i wydawcą przeszło 100 tytułów gazetowych i czasopism różnych branż, m.in.: sportowych (piłka nożna, golf, hokej na lodzie), o tematyce ślubnej, motoryzacyjnych, dekoracji wnętrz. Teraz, po wstąpieniu Polski do UE, postanowił powtórzyć swój sukces z rodzinnego kraju i zainwestować na naszym rynku. Michael Lukas urodził się w Kopenhadze, a jego rodzice są Polakami.

Redaktor Naczelną miesięcznika została Małgorzata Gorońska, która podjęła wyzwanie wprowadzenia na rynek nowego tytułu. Wcześniej pracowała w spółce kapitałowej z grupy Giełdy Papierów Wartościowych, a od września 2004 r. współpracuje z Michaelem Lukasem nad projektem wydawniczym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy bezpłatny miesięcznik

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl