SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy Gmail z dodatkowymi opcjami obsługi e-maili, przypomnieniami o odpowiedziach i ochroną prywatności

Google zaprezentował nową odsłonę usługi pocztowej Gmail. Wśród nowości w bieżącej wersji znalazła się m.in. wygodniejsza obsługa wiadomości z podglądem załączników, funkcja przypominania o odpowiedziach na odebrane e-maile oraz opcja blokowania zapisu czy drukowania wysłanych wiadomość. Według informacji Wirtualnemedia.pl w Polsce wszyscy użytkownicy Gmaila mają zobaczyć nową wersję w ciągu najbliższych trzech dni.

Article

Według danych udostępnianych przez Google z Gmaila - usługi pocztowej uruchomionej w 2004 r. (od 2006 r. w polskiej wersji) korzysta obecnie ponad 1,4 mld użytkowników na świecie, firma nie podaje danych dotyczących popularności Gmaila na lokalnych rynkach.

Przez dłuższy czas Gmail nie przechodził istotnych zmian, teraz jednak Google poinformował o wprowadzeniu jego odświeżonej wersji wyposażonej w kilka nowych funkcji.

Jedną z nowości w obecnym Gmailu jest szybki dostęp do załączników odbieranych w wiadomościach e-mail, które są widoczne dla użytkownika w głównym oknie platformy bez konieczności otwierania konkretnej wiadomości w skrzynce odbiorczej.

W nowym Gmailu użytkownik za pomocą nowej funkcji może wyciszyć konwersacje dotyczącego określonego wątku, ułatwiony jest także dostęp do takich usług oferowanych przez Google jak Tasks, Kalendarz czy Keep.

Przydatną nowością w obecnej odsłonie Gmaila może być też funkcja przypominania użytkownikowi o odpisaniu na odebrane maile. W głównym oknie usługi przy odebranych wiadomościach pojawia się wygenerowana przez Gmail informacja o tym kiedy nadeszła konkretna korespondencja wraz z pytaniem czy użytkownik zechce na nią odpowiedzieć. Z tą opcją wiąże się kolejna, polegająca na sugerowaniu przez system gotowych odpowiedzi na konkretne pytania lub propozycje zawarte w mailu. Dodatkowo w mobilnej wersji Gmaila pojawiły się komunikaty o ważnych mailach.

Nowy Gmail oferuje także nowości dotyczące większego bezpieczeństwa i prywatności użytkowników. Jedną z nich są generowane przez usługę ostrzeżenia o potencjalnie niebezpiecznych wiadomościach nadchodzących do skrzynki odbiorczej.

Do dyspozycji oddano także poufny tryb korespondencji. Dzięki niemu użytkownik wysyłając e-mail może zastrzec by odbiorca tej wiadomości nie mógł przekazać jej dalej, skopiować lub ściągnąć do komputera treść korespondencji, a także wydrukować jej kopii.

Nowy Gmail został wprowadzony w wersji desktopowej oraz przeznaczonej do urządzeń mobilnych. Według informacji uzyskanych przez Wirtualnemedia.pl w Google wszyscy polscy użytkownicy usługi powinni zobaczyć jej najnowszą odsłonę w ciągu nadchodzących trzech dni.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy Gmail z dodatkowymi opcjami obsługi e-maili, przypomnieniami o odpowiedziach i ochroną prywatności

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
privat
Nadal brak podstawowej funkcjonalności - szyfrowania po stronie klienta (np. zgodnie z PGP). Google (i NSA, itd.) cały czas chce nas inwigilować.
odpowiedź
User
xxx
Ten poufny tryb to tak naprawdę po co? Jak komuś bardzo zależy, to pewnie to da się obejść. Blokuje to printscreen? A w ostateczności przecież można zrobić zdjęcie monitora.
odpowiedź