SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rusza nowy kanał tematyczny o zdrowiu i medycynie Studiomed TV

Od 27 sierpnia ruszy kanał Studiomed TV, który w całości będzie poświęcony zagadnieniom profilaktyki zdrowotnej i medycynie. Na początek będzie dostępna dla klientów platformy satelitarnej nc+ oraz operatora telekomunikacyjnego JMDI.

Article

Studiomed TV skupi się na tworzeniu programów, których celem ma być edukacja społeczeństwa w zakresie profilaktyki zdrowotnej i leczenia. Widzowie mają się z niej m.in. dowiedzieć jak zapobiegać chorobom, poznać najnowsze metody leczenia czy prawa pacjenta. Do ramówki kanału mają trafić także audycje o charakterze rozrywkowym.

- Przewagą naszej telewizji będzie bliska współpraca ze środowiskiem medycznym. Studiomed TV jest platformą komunikacji pomiędzy lekarzami, pacjentami i wszystkimi instytucjami odpowiedzialnymi za zdrowie Polaków. W tym celu stworzyliśmy radę programową, w składzie której znajdują się wybitni i niezależni eksperci - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Dominik Tzimas, pomysłodawca i założyciel telewizji.

Audycje edukacyjne i poradnicze, dokumenty

W ofercie kanału mają pojawić się cykle programów edukacyjnych i poradniczych oraz dokumenty. Nie zabraknie również reportaży, rozmów i wywiadów oraz magazynów informacyjnych. Za program dostarczany przez stację mają odpowiadać również przedstawiciele środowiska lekarskiego. Program będzie emitowany 24 godziny na dobę, częściowo pozycje będą pochodzić z zasobów nadawcy. Spółka przekazała nam, że „dysponuje biblioteką programów, z której korzysta i co roku będzie ona wzbogacana o nowe pozycje, zarówno produkcje własne jak i zakupione”.

Nadawca podkreśla, że „chce odróżnić się od innych telewizji wysoką jakością prezentowanych treści oraz ich dopasowaniem do różnych odbiorców”.

W ofercie znajdą się programy o zdrowiu: "Lekarz u ciebie w domu", "Operacja zdrowie" i "W mojej głowie"; poradnicze: "Być rodzicem", "Kontuzje poza kontrolą", "Dawka zdrowia z dr Bill'ym"; o zdrowym stylu życia: "Czy wiesz co jesz", "Gotowe na start", "Na zdrowie". W cyklu "Prawdziwe historie" znajdą się takie pozycje jak: "Operacja życie", "Moje 600 gramów szczęścia", "Niepokonani", "Pielęgniarki".

Współpraca ze specjalistami

W planach Studiomed TV ma być także współpraca przy programach z ekspertami medycznymi z całej Polski. Za wsparcie merytoryczne przy pracach nad ofertą kanału ma odpowiadać m.in. Medicover Polska. W ramach relacji z firmą nadawca ma korzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów tej spółki oraz infrastruktury medycznej.

Wydawcą programu jest Małgorzata Wiśniewska, która z końcem lutego po 26 latach odeszła z TVP. Ma odpowiadać za strategię programową, dobór tematów i audycji. Będzie prowadzić również własny program, którego stacja szczegółów na razie nie zdradza.

- Nie zapominamy o tym, że telewizja w pierwszej kolejność ma dostarczać rozrywkę, dlatego wybieramy i produkujemy programy, które w ciekawy, zrozumiały i tam, gdzie to możliwe, rozrywkowy sposób edukują i doradzają - tłumaczy Małgorzata Wiśniewska.

Studiomed TV będzie dostępne u operatorów telewizji kablowych oraz platform satelitarnych. Jako pierwsza ten kanał udostępni swoim abonentom nc+ (będzie dostępny od 27 sierpnia na pozycji 139) oraz operator telekomunikacyjny JMDI (nastąpi to najpóźniej na początku września, kanał będzie dostępny na pozycji 149).

Nadawca pytany przez nas, na jaki udział w rynku liczy, odpowiada, że to zależy od zasięgu technicznego. - Na razie stacja będzie dostępna w NC+, które stanowi ok 25 proc. całego rynku kablowo-satelitarnego. Prowadzone są również rozmowy na temat udostępnienia kanału w innych sieciach telewizji płatnej - stwierdza spółka.
 
Głównym źródłem przychodów stacji mają być opłaty abonamentowe od operatorów, a w drugiej kolejności – reklamy.

W skład rady programowej Studiomed TV wchodzą: Beata Ambroziewicz prezes Polskiej Unii Organizacji Pacjentów „Obywatele dla Zdrowia”; dr hab. med. Leszek Czupryniak, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii, WUM; prof. Zbigniew Gaciong, kardiolog, Krajowy Konsultant ds. hipertensjologii; dr hab. n. med. Joanna Jędrzejczak, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego; prof. Iwona Liberek, okulistka, kierownik Kliniki Okulistyki w Centrum Medycznego Kształ-cenia Podyplomowego; dr n. med. Janusz Meder, prezes Polskiej Unii Onkologii; dr hab. n. med. Jarosław Pinkas, dyrektor Szkoły Zdrowia Publicznego; dr n. med. Marcin Rawicz anestezjolog dziecięcy, Warszawskie Hospicjum dla Dzieci; dr n. med. Piotr Soszyński, dyrektor ds. strategicznego doradztwa medycznego, Medicover; prof. dr hab. n. med. Prof. Agata Szulc prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz prof. Irena Walecka, dermatolog, kierownik Kliniki Dermatologii CSK MSWiA.

Według danych z Krajowego Rejestru Sądowego wspólnikami w spółce Idea4Broadcasting są Dominik Tzimas i firma Medicover.

Przedmiotem przeważającej działalności Idea4Broadcasting jest nadawanie programów telewizyjnych ogólnodostępnych i abonamentowych, a pozostałymi przedmiotami działalności są produkcja i dystrybucja filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych, pośrednictwo w sprzedaży czasu i miejsca na cele reklamowe w telewizji, radiu, internecie i innych mediach, działalność wspomagająca edukację, a także pozostała działalność w zakresie opieki zdrowotnej - gdzie indziej niesklasyfikowana.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rusza nowy kanał tematyczny o zdrowiu i medycynie Studiomed TV

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kris
Bravo Malgosia !!! Czekamy na sukces z Tobą on będzie 😀😀
odpowiedź
User
Aleks
Bardzo potrzebny program zwłaszcza pod redakcja Małgorzaty Wisnieeskuej
odpowiedź
User
PO
I znowu tylko w nc+,a w UPC już brak ;/
odpowiedź