SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy program TVP 2

"Konsument" - nowy program na antenie TVP2 realizowany we współpracy z UOKiK

We wrześniu na antenie TVP 2 pojawi nowy program pt. "Konsument" realizowany przez telewizje publiczną we współpracy z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Głównymi celami, jakie postawili sobie realizatorzy cyklu, jest podniesienie świadomości polskich konsumentów, co do przysługujących im praw, możliwości ich egzekwowania, a także popularyzacja właściwych wzorców konsumpcji. Emisja audycji pt. Konsument rozpocznie się 6 września i potrwa do końca roku.

Z programu o lekkiej formule i przystępnej formie konsumenci będą mogli dowiedzieć się, jak radzić sobie z konkretnymi problemami w sklepach, bankach czy zakładach usługowych. W audycji będzie miejsce na poradnictwo, interwencje oraz edukację. W tych przypadkach szczególną rolę odgrywać będą rzecznicy konsumentów, przedstawiciele UOKiK oraz pozarządowych organizacji konsumenckich. Ponadto rolą Urzędu będzie przedstawianie kierunków zmian prawa konsumenckiego i regulacji dotyczących konkurencji w Polsce, a także wyjaśnianie zagadnień związanych z integracją europejską.

Tematyka programu koncentrować się będzie wokół zagadnień związanych z ochroną ekonomicznych interesów konsumentów korzystających m.in. z usług finansowych, telekomunikacyjnych, wysyłkowych, turystycznych, handlu elektronicznego, ale także z bezpieczeństwem zdrowotnym najsłabszych uczestników rynku.
Pierwsze odcinki poświęcone zostaną szeroko rozumianej reklamie, ochronie najmłodszych konsumentów, ubezpieczeniom komunikacyjnym, nieruchomościom oraz jakości towarów i usług.

Założeniem jest, aby audycje docierały do jak najszerszego grona odbiorców. Stąd w każdym odcinku, obok rozmów ze specjalistami i felietonów przedstawiających realne problemy i sytuacje, pojawi się sonda uliczna oraz wyniki badań rynkowych. Będzie też miejsce na elementy humorystyczne: zaprezentowane zostaną fragmenty starych polskich komedii filmowych oraz skecze w wykonaniu Kabaretu Moralnego Niepokoju. Ponadto po każdym programie przez godzinę na pytania telewidzów dotyczące konkretnych problemów odpowiadał będzie ekspert.

Program poprowadzi Dorota Wellman (obecnie dziennikarka TVP 2, Radia TOK FM i miesięcznika Gala; z wykształcenia polonista i historyk sztuki). Współautorem scenariusza jest Maciej Chmiel, producent m.in. prowadzonego w TVP 2 przez Wojciecha Jagielskiego Wywiadu z wampirem, Ulubionych kawałków Marka Niedźwieckiego czy Mieszanych uczuć Małgorzaty Domagalik, a także filmów dokumentalnych, jak np. Rodowody niepokornych.  Reżyserem-wydawcą cyklu jest Tomasz Prange-Barczyński - dziennikarz i realizator m.in. Canal +, TVN, Radia Zet, Radia PIN.

Program Konsument realizowany we współpracy z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów emitowany będzie w każdy poniedziałek o godz. 17.20 na antenie drugiego Programu Telewizji Polskiej od 6 września do 27 grudnia 2004 r.

Dołącz do dyskusji: Nowy program TVP 2

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl