SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy szef TVP: Będą zmiany w programach informacyjnych

"TVP 1 ma dostarczać informacji, wiedzy i transmitować ważne wydarzenia; Dwójka - rozrywki i wysokiej kultury; Trójka telewizją regionalną"

"Ten podział stanowisk, o którym była mowa w konkursie tylko w sposób przybliżony oddaje całość pracy zarządu. Musimy to zrobić na nowo, podzielić pracę między siebie i ruszać do wyzwań na skalę całej telewizji" - powiedział Jan Dworak w radiowych "Sygnałach Dnia". Prezes wyjaśnił, że programy informacyjne i publicystyczne to ta część programu, do której ma najwięcej zastrzeżeń i które zdecydowanie wymagają poprawy. Dlatego Dworak zamierza zaproponować m.in. przeniesienie ich z Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (TAI) do anten, czyli poszczególnych programów TVP.

Wyjaśnił, że jest za tym, by programy były w pełni odpowiedzialne za swoją ofertę. Powiedział także, że nie wyklucza konkursów na kierownicze stanowiska w telewizji i zlikwidowanie funkcji dyrektora generalnego (do tej pory było ich czterech; wspomagali zarząd, gdy liczył dwie osoby). Prezes dodał, że z niektórymi zmianami programowymi mogą łączyć się zmiany personalne. Nie chciał jednak odpowiadać na pytania dotyczące spraw kadrowych. "Nie będę publicznie oceniać swoich pracowników" - zaznaczył.

Także Ryszard Pacławski, odpowiedzialny w zarządzie telewizji za program, uważa za dobry pomysł przekazanie odpowiedzialności za programy informacyjne do poszczególnych anten. Wyjaśnił, że niegdyś został opracowany taki regulamin spółki, który to zakładał. Nie został jednak wcielony w życie. "Na pewno można do niego wrócić w wypadku "Wiadomości" i "Panoramy", trochę inaczej jest, jeśli chodzi o "Kurier" i wiadomości w programie 3" - powiedział. Według Pacławskiego, TAI będzie istniała ze względu na sprawy techniczne i organizacyjne.

Dodał, że nie widzi potrzeby tworzenia w TVP kanału informacyjnego, bo miejsce na rynku wypełnia dobrze TVN24. Pytany, czy w telewizji publicznej może powstać jeszcze jakiś duży program informacyjny, odpowiedział: "Na pewno w Trójce się pojawi taki główny wieczorny dziennik".

Według Pacławskiego, układ programowy TVP to: program 1 dostarczający informacji, wiedzy i transmitujący ważne wydarzenia; Dwójka - ciepła, rodzinna, z rozrywką i wysoką kulturą; Trójka zaś powinna być w jeszcze większym stopniu telewizją regionalną, prowadzoną na żywo.

Pacławski - nowy członek zarządu ds. programowych, który do tej pory był szefem TVP3 - zapowiedział, że jeszcze w środę tymczasowe kierownictwo tej anteny przejmie któryś z jego zastępców. Potem - jego zdaniem - na to stanowisko będzie konkurs.

Na konferencji prasowej obecni byli także inni członkowie zarządu. Odpowiedzialny za reklamę Piotr Gaweł powiedział, że będzie chciał zbudować w TVP pion całego marketingu - "kościec badawczy, analityczny i strategiczny firmy". Członek zarządu ds. nowoczesnych technologii Marek Hołyński zapewniał, że nieunikniona jest cyfryzacja telewizji publicznej. Pozytywnie ocenił to, że od pewnego czasu w TVP kupuje się tylko cyfrowy sprzęt. Hołyński zapewnił, że wprowadzenie nowych technologii może nie być wcale tak kosztowne, jak to się powszechnie wydaje; na pewno natomiast będzie bardzo opłacalne.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy szef TVP: Będą zmiany w programach informacyjnych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl