SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy Wykop.pl pod lupą: wszystko OK, ale ...

Nowa wersja Wykop.pl zebrała pozytywne oceny pytanych przez nas ekspertów z agencji interaktywnych. Jedynym sporym mankamentem okazały się ikonki nawigacyjne w górnym menu strony.

Nowy Wykop.pl pod lupą: wszystko OK, ale ...

Ewelina Klimas, art director w agencji Adweb
Nowa strona serwisu Wykop.pl charakteryzuje się dużo większą przejrzystością informacji w porównaniu z jej poprzednią wersją. Rozszerzenie treści na całą szerokość strony jest jak najbardziej korzystne i sprawia, że portal postrzegany będzie jako bardziej nowoczesny. Muszę przyznać, że będzie mi trochę brakować poprzednich ikonek komentarzy, bo ich niebieski kolor dodawał lekkości stronie, a ich umiejscowienie było bardziej naturalne.

Jeżeli chodzi o menu główne, to taka minimalistyczna forma dodaje czystości stronie. Dużo bardziej dopieszczone pod względem graficznym są okienka, na przykład logowania, ale jeżeli chodzi już o samą ikonkę, to jest ona słabo widoczna i bardziej kojarzy się z wyłączeniem niż logowaniem. Bardzo trafionym pomysłem jest szczegółowe personalizowanie kategorii, w końcu sport to nie tylko fani piłki nożnej czy koszykówki. Szkoda tylko, że kategorii nie można zwinąć przez klikniecie poza obszar tego okna. Kolejne ciekawe rozwiązanie to prezentacja wybranych hitów, przy czym warto zastanowić się nad rotowaniem, tak aby pokazywać inne artykuły w tej kategorii. Prawa kolumna - „Ostatnio popularne” - z artykułami wzbogaconymi o zdjęcia prezentuje się estetycznie, jednak kiedy takiej fotografii brakuje, robi się już za ciasno.

Oceniając stronę całościowo, uważam, że zmiany są na plus - specyfika tego portalu to informacje. Mam tylko nadzieję, że reklamy nie przytłoczą czystości serwisu. Prostota i minimalizm są jak najbardziej wskazane na tego typu stronach.

>>> Wykop w nowej wersji: mikroblog i hity zamiast polityki

Marta Oblizajek, marketing manager w Boldmind

Bardzo podoba mi się przejrzystość i minimalizm nowej wersji Wykop.pl. Dzięki zmianom serwis zyskała świeżość i lekkość.

Uważam, że zmieniony layout może również przyciągnąć nową grupę użytkowników, którzy docenią warstwę wizualną strony.

Zauważyłam też, że Wykop znacznie szybciej się ładuje, co jest to dużą zaletą, uwzględniając tak dużą jego popularność.


Łukasz Nowacki, senior project manager w agencji Kamikaze

Na dużą uwagę zasługuje skalowanie się serwisu do wielu rozdzielczości oraz górna belka nawigacyjna, której pozycja jest ustalona na stałe w miarę scrollowania strony. Podział na ikonki oraz menu rozdziela funkcjonalności, porządkując je. Jednak w przypadku ikonek nawigacyjnych widać niekonsekwencję - niektóre otwierają javascriptove okno na stronie głównej, a inne przekierowują na określoną podstronę.
Bardzo ciekawa jest opcja wyboru kategorii. Personalizacja i możliwość zapamiętania w przeglądarce jest niezwykle użyteczna dla stałych użytkowników. Niestety w obecnej formie funkcjonalność nie działa.
W nowej odsłonie możemy zaobserwować dużo javascriptowych elementów. Jeśli nie obsługujesz javascriptu, nie możesz skorzystać z pełni funkcjonalności, ale do tego przyzwyczaiły nas już inne popularne serwisy.

Podsumowując, nowa odsłona Wykopu idzie w dobrą stronę. Odświeżyła nieznacznie dawny układ, wprowadzając dużo javascriptu, natomiast niektóre elementy wymagają jeszcze poprawy. Zmiany nie są duże, ale dla użytkowników na pewno przyjazne. Zwiększają dostępność serwisu, łatwość nawigacji i użyteczność.


Kinga Kokot, client service director i partner w Digital Story

Jestem z pokolenia, które używało IRCa, a nie czatu, i nie urodziłam się „z myszką” zamiast ręki,  natomiast z Wykopu korzystają chyba wszyscy.

Rozwiązanie „Hity” zamiast „Polecamy” jest bardzo udane, bo wskazuje, że to użytkownicy wybierają treści, a nie administratorzy serwisu (co sugerowała poprzednia nazwa). Bardzo korzystnie prezentują się „Wybrane hity”, w których obrazki od razu zachęcają do kliknięcia. Zastanawiam się, czy przeniesienie możliwości wyboru wykopu „dnia”, „miesiąca” i „roku” ze strony głównej tylko do zakładki „Hity” może spowodować mniejsze zainteresowanie tymi kategoriami,  a w efekcie całą stroną.

"Odchudzona" grafika nie do końca mnie przekonuje - wprowadzenie ikonek zamiast napisów wydaje się zbytnim uproszczeniem, zwłaszcza, że przycisk logowania nie dla każdego może być czytelny. Patrząc na całość - dla mnie osobiście różnorodność treści była zawsze największą wartością tego serwisu i wyróżniała go na tle innych usług internetowych. Teraz dodatkowo pojawiła się ich czytelność

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy Wykop.pl pod lupą: wszystko OK, ale ...

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fg
Jedynym problemem Wykopu są głupi moderatorzy
8 8
odpowiedź