SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

O. Rydzyk pokazał na Twitterze dwa swoje maybachy. „Do wszystkich ciekawskich...”

Kilka tygodni temu pojawiły się na profilu TikTokowym Radia Maryja, a od czwartku także na Twitterze Telewizji Trwam można oglądać filmik z maybachami o. Tadeusza Rydzyka. Duchowny pokazuje na nim dwie zabawki, nawiązując do medialnej pogłoski, jakoby jeździł na co dzień prawdziwą wersją luksusowego samochodu.

O tym, że szef Radia Maryja ma jeździć maybachem, pisały przed laty media. Sprawę tę także wielokrotnie podnosili dziennikarze „Gazety Wyborczej”. Sam o. Rydzyk wielokrotnie odnosił się do niej, prostując - a w końcu nawet obśmiewając ten pomysł. Faktem jest jednak, że - mimo iż nie jeździ maybachem - wielokrotnie widziano go w innych modelach luksusowych aut, m.in. w Audi A6.

Kilka redemptorysta lat temu opowiadał na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam o tej sprawie. Zapraszając młodego człowieka – odnosił się do pogłosek, żartując, iż podjechał pod gmach radia właśnie maybachem. Z tej rozmowy jednak wszyscy zapamiętali inną kwestię: „bezdomnego”, który miał podarować duchownemu „dwa samochody”.
 

 

Maybachy też podarowane

Kilka tygodni temu o.Tadeusz Rydzyk nagrał film na TikToka, w którym ponownie odnosi się do sprawy maybacha. - Do wszystkich ciekawskich, którzy niejednokrotnie pytają, gdzie są te maybachy, przychodzą i szukają, gdzie one są, otóż tu są te maybachy — wyjaśnił duchowny, prezentując plastikowe modele aut. Wyjaśnia też, że jeden z nich przysłała "pani Beata z Londynu", a drugi zaś to " prezent od rodziny z Torunia".

Po kilkunastu dniach wideo jednak zniknęło z serwisu. Znienacka pojawiło się wczoraj na twitterowym profilu Telewizji Trwam. „Czy Ojciec Dyrektor ma Maybacha? Oczywiście, nawet 2 tylko…, że są to zabawki, które podarowali mu słuchacze. Sprawa z Maybachem Ojca Tadeusza Rydzyka to kłamstwo powielane przez wiele lat przez media” – czytamy we wpisie.

O plastikowych luksusowych aut pisali też dziennikarze „Gazety Wyborczej” w wydanej przez Agorę książce pt. „Imperator: sekrety ojca Rydzyka”: - Maybacha mam, plastikowe modele tego samochodu przysłali mi ludzie w prezencie. Choć kiedy o tym napisali, nie wiedziałem nawet, co to jest. Potem kiedyś na autostradzie mi pokazano. Nic specjalnego, samochód jak samochód – mówi w książce redemptorysta (nie udzielił wywiadu; dziennikarze przytaczają rozmowę z nim).

W ub.r. Fundacja Lux Veritatis przy wzroście przychodów o 22,6 proc. do 56,4 mln zł osiągnęła 1,4 mln zł zysku netto. Wpływy z Telewizji Trwam zwiększyły się o 1,7 proc. do 12,06 mln zł. Natomiast niewielkie straty zanotowały dwie należące do fundacji spółki geotermiczne. Podstawą budżetu Fundacji Lux Veritatis są darowizny, których kwota zwiększyła się rok do roku z 33,92 do 43,97 mln zł. W dokumentach złożonych w KRS nie podano żadnych dalszych danych o dotacjach.

Natomiast Telewizja Trwam wygenerowała w ub.r. 12,06 mln zł przychodów, wobec 11,86 mln zł rok wcześniej. Wpływy krajowe (ze sprzedaży czasu reklamowego, praw do emisji oraz realizacji programów) wzrosły z 11,06 do 11,14 mln zł, a te z zagranicy (głównie z Kanady i USA, gdzie można oglądać stację) - z 798,7 do 917,3 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: O. Rydzyk pokazał na Twitterze dwa swoje maybachy. „Do wszystkich ciekawskich...”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
M
Grube miliony z naszych podatków do ojczulka popłynęły i ciągle tam niestety idą.
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Kiedy Kowalski kupuje samochód, to musi za niego zapłacić i dostaje tylko jeden. O. Rydzyk dostają duży samochód i autko do witryny nawet w prezencie od bezdomnego?
odpowiedź
User
DrVictór
Najpierw Kaczyński, teraz Rydzyk. Jeszcze na dokładkę o. Grzegorz Ryś wraz ze swoim katotechno i o. Grzegorz Kramer, i już możemy mówić o upadku chrześcijaństwa kremówkowego.

Sama nieszczerość Rydzyka przypomina mi ciągłe odpowiedzi na poważne zarzuty współpracy pewnych wspólników Trumpa z rosyjskimi oligarchami, jeszcze na Twitterze. Sama klasa religijna zamienia swoją retorykę na retorykę klasy politycznej.
odpowiedź