SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Odłóż smartfon i żyj” apelują Tramwaje Warszawskie w nowej odsłonie kampanii „Bądźmy Razem Bezpieczni” (wideo)

Tramwaje Warszawskie rozpoczęły XI edycję kampanii społecznej „Bądźmy Razem Bezpieczni”. W jej ramach emitują spot, w którym pokazano realne wypadki z udziałem tramwajów oraz samochodów i apelują „Odłóż smartfon i żyj”.

Article

W tym roku kampania nie jest skierowana do pieszych, jak to miało miejsce przed rokiem, ale do kierowców. Poza tym zamiast spotu edukacyjnego firma opracowała kompleksowe badanie społeczne przedstawiające postawy warszawiaków względem bezpieczeństwa w ruchu drogowym (zrealizował je Instytut Badawczy IPC).

Wynika z nich m.in., że tylko 69 proc. warszawiaków deklaruje, że przestrzega przepisów ruchu drogowego.  85Proc. badanych kierowców przyznaje, że zdarzyło im się rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem, 64 proc. – pisało wiadomości, 57 proc.  – robiło zdjęcia/nagrywało filmy.


W tegorocznej edycji Tramwaje Warszawskie chcą zwrócić uwagę dorosłych mieszkańców Warszawy na kwestie bezpiecznego przemieszczania się samochodem po Warszawie, zwłaszcza w kontekście przestrzegania przepisów i uważania na ruch tramwajowy, nieużywania smartfonów w trakcie prowadzenia pojazdów oraz dawania dobrego przykładu dzieciom.

- Będąc liderem na rynku miejskiego transportu publicznego w Polsce, chcemy wyznaczać zarówno sobie samym, jak i swoim partnerom, najwyższe standardy postępowania w każdym obszarze naszej działalności. Dlatego po dużym sukcesie zeszłorocznej edycji  – edukacyjny spot „Odłóż smartfon i żyj!” wyświetlono na Facebooku i portalu YouTube ponad 2 mln razy, w mediach pojawiło się prawie 300 powiązanych z akcją publikacji – w tym roku postanowiliśmy pójść krok dalej i stworzyć kompleksowe badanie społeczne, przedstawiające postawy warszawiaków względem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki pozyskanej z niego wiedzy, będziemy w stanie lepiej edukować i promować prawidłowe zachowania – mówi Wojciech Bartelski, prezes Tramwajów Warszawskich.

Elementem zaczynającej się kampanii będą nie tylko badania opinii publicznej, pozwalające na lepsze zdiagnozowanie problemu oraz wypracowanie najbardziej efektywnych środków zaradczych, ale także warsztaty dotyczące ćwiczenia uważności pt. „Uzależnieni od smartfonów” dla młodzieży szkolnej, organizowane we współpracy z Fundacją ZenDriving warsztaty „Inteligentne miasto” przygotowywane z Urzędem Komunikacji Elektronicznej czy materiały edukacyjne dla rodziców i szkół.

Tramwaje Warszawskie nawiązały również współpracę z siecią stacji benzynowych Shell, w jej ramach zostanie rozdanych 100 tysięcy naklejek „Odłóż smartfon i żyj”, czy też z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego i ośrodkami szkoleń kierowców.

Prowadzona przez Tramwaje Warszawskie od ponad dekady kampania społeczna „Bądźmy Razem Bezpieczni” ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwiększenie świadomości na temat zagrożeń oraz konsekwencji nieodpowiedzialnych zachowań.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Odłóż smartfon i żyj” apelują Tramwaje Warszawskie w nowej odsłonie kampanii „Bądźmy Razem Bezpieczni” (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl