SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Odnowiony „Ruch Muzyczny” będzie dwutygodnikiem. „Nie rezygnujemy z poważnej publicystyki”

Od stycznia 2020 roku miesięcznik „Ruch Muzyczny” (Polskie Wydawnictwo Muzyczne) zostanie odświeżony i zacznie ukazywać się jako dwutygodnik. 22 listopada na rynku ukaże się bezpłatny numer zerowy pisma. Za odnowienie pisma odpowiada jego dyrektor artystyczny, Marek Knap. Redaktorem naczelnym pozostaje Piotr Matwiejczuk.

Article

Pismo zyska nową makietę i szatę graficzną, zostanie też zmniejszone i będzie miało mniejszą liczb stron (48 do 52. plus 4 okładki). - Chcemy utrzymać wysmakowany poziom graficzny pisma, przy jednoczesnym odejściu od jego dizajnerskiego charakteru, w którym szata graficzna dominowała nad treścią. Layout ma być „na usługach” zawartości merytorycznej - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Kucharski, sekretarz redakcji „Ruchu Muzycznego”.

Odświeżona też zostanie winieta pisma. - Wprowadzimy większą swobodę w ilustrowaniu pisma: będą sesje zdjęciowe oraz rysunki i kolaże, w zależności od zapotrzebowania. Na okładki trafiać będą wymiennie: zdjęcia i grafiki związane z wybranym tematem numeru lub bohaterem rozmowy. Wizualną spójność gwarantować będą wyrazista szata graficzna, winieta i czcionka - wylicza Maciej Kucharski.

Dyrektorem artystycznym pozostaje Marek Knap, który odpowiada także w całości za nową makietę pisma. - Nadal będziemy dokumentować polskie i światowe życie muzyczne. Nie rezygnujemy z pogłębionej refleksji o muzyce, esejów historycznych i poważnej publicystyki - napisał we wstępniaku do zerowego numeru redaktor naczelny, Piotr Matwiejczuk.

Grudniowy numer będzie ostatnim, który ukaże się w starej szacie graficznej. Na 22 listopada redakcja zapowiada premierę odświeżonego, pomniejszonego pisma, zapowiadającego nowy layout. Ukaże się ono w nakładzie 5 tys. egzemplarzy.

Numer będzie w części rozsyłany do instytucji kultury, szefów filharmonii, bibliotek i urzędów, w części dodawany jako insert do grudniowego, regularnego numeru. Docelowy nakład pisma w 2020 roku ma wynieść 1500 egzemplarzy.

W 2020 roku ukaże się ukaże się 26 numerów pisma, w tym trzy podwójne. Pismo sprzedawane jest w Emipkach i wybranych punktach sprzedaży, dostępne jest też w sklepikach przy filharmoniach. Można je też kupić lub zaprenumerować przez internet - roczna prenumerata kosztuje 189 zł. Czasopismo wydawane jest na zlecenie ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Odnowiony „Ruch Muzyczny” będzie dwutygodnikiem. „Nie rezygnujemy z poważnej publicystyki”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hubert
Zieeeew
odpowiedź
User
Dżodżo
My tu trzymamy kciuki, bo piękny projekt, fajni ludzie!
odpowiedź
User
kozanostra1992
W empiku chyba nikt by tego nie kupował (oczywistą przyczyną byłaby cena)... nawet operowo-filharmonijni nudziarze!!! :P
odpowiedź