SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

OECD: największe spadki nakładów gazet w USA i Wlk. Bryt.

W latach 2007 - 2009 nakład brytyjskich gazet codziennych zmniejszył się o 25 proc.

To drugi najgorszy wynik po USA, gdzie odnotowano 30-proc. spadek - wynika z najnowszego raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Znaczące spadki odnotowano również w Grecji (o 20 proc.), Włoszech (o 18 proc.) i Kanadzie (o 17 proc.). W sumie nakład gazet zmniejszył się w 20 z 30 należących do OECD i objętych badaniem państw.

W skali globalnej prasa codzienna 57 proc. swojego przychodu generuje z reklam. W USA jest to aż 87 proc., podczas gdy w Japonii tylko 35 proc. Tymczasem niewielki, bo zaledwie 4-proc. odsetek wpływów przynosi gazetom reklama w internecie.

Raport organizacji pokazuje również szybko rosnący od 2008 roku spadek zatrudnienia w redakcjach gazet, szczególnie widoczny w Wielkiej Brytanii, USA, Holandii i Hiszpanii.

Dołącz do dyskusji: OECD: największe spadki nakładów gazet w USA i Wlk. Bryt.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
internauta
Koniec gazet codziennych szybszy niż się wydaje. Dobry miesięcznik czy tygodnik powinien się na razie obronić. Polska The Times i regionalne gnioty - UWAŻAJCIE - na cmentarzysko.
odpowiedź