SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jak oglądać w Polsce gigantów VoD? Disney+, Netflix, HBO Max i Amazon

Na polskim rynku VoD zaczyna się robić tłoczno. Swoich szans w Polsce poszukują największe platformy streamingowe, które konkurują ze sobą nie tylko ofertą treści, ale również ceną, sposobami oglądania filmów i seriali, a także dostępnością usługi. Teraz nasz rynek wkracza kolejny poważny gracz - Disney+. Jaką ofertę mają zatem największe serwisy VoD i jak z nich korzystać? Oto porównanie.

fot. Shutterstock.comArticle

Z danych Ampere Analysis wynika, że pod koniec 2021 r. Polsce było 6,015 mln subskrypcji serwisów streamingowych. Docierały one do 29 proc. populacji. Przeciętne gospodarstwo z takimi platformami płaciło za 1,5 usługi. Wartość rynku streamingowego w Polsce wyniosła 350 mln euro.

Tymczasem liczba platform VoD w naszym kraju rośnie, a użytkownik staje przed oczywistymi pytaniami: na który z tych serwisów postawić? Który będzie najbardziej odpowiedni pod względem zawartości, ceny, warunków korzystania i dostępności? To szczególnie ważne w czasach bardzo wysokiej inflacji, gdy sytuacja zmusza wielu z nas do wprowadzania oszczędności.

Trudno sporządzić ranking odpowiadający na te pytania, bowiem za wyborem konkretnej platformy są zarówno argumenty za, jak i przeciw. Jednak w wyborze może pomóc zestawienie najważniejszych cech największych platform streamingowych obecnych na polskim rynku.

Disney+

Polska premiera serwisu Disney+ jest uważana za jedno najważniejszych wydarzeń 2022 r. w rodzimej branży VoD.

Oferta treści

Na początek w polskiej ofercie Disney+ pojawi się ponad 800 filmów i z górą 1000 seriali z biblioteki tytułów oraz 150 oryginalnych produkcji.

Sześć kluczowych marek pod którymi będzie oferowany kontent w serwisie to Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic i Star. Większość odcinków seriali pojawiać się będzie w cotygodniowych odstępach, w przypadku premier udostępniane będą dwa odcinki każdego nowego serialu, ale niektóre tytuły będą dodawane w całości jednego dnia. Disney+ niektóre sezony będzie rozdzielać na dwie części.

Od 14 czerwca subskrybenci będą mieli dostęp do seriali ze świata "Gwiezdnych Wojen" takich jak „Księga Boby Fetta" czy obu sezonów „The Mandalorian". Ponadto, Disney+ będzie domem dla całej sagi Skywalkerów, ze wszystkimi dziewięcioma epizodami. Na fanów superbohaterów czekać będzie z kolei ponad 40 filmów Marvela, w tym „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni", „Eternals", „Avengers: Koniec gry" i „Kapitan Marvel" oraz ponad 60 seriali z tego uniwersum, w tym „Moon Knight", „Loki" i „WandaVision".

Dodatkowo, użytkownicy będą mogli spędzić czas przy ponad 300 tytułach ze studia Disneya i Pixara, w tym całej serii „Toy Story", filmach „Co w duszy gra" i „Luca", oraz „Cruelli”.

Cena, jak oglądać

Miesięcznie użytkownicy zapłacą za dostęp do Disney+ 28,99 zł. Osoby, które zarejestrują się na stronie disneyplus.com do 13 czerwca, płacąc za roczną subskrypcję, poniosą koszt 229,90 zł odpowiadający ośmiu miesiącom, a nie dwunastu.

Serwis będzie oferować wybrane treści w 4K. Na jednym koncie będzie można oglądać seriale i filmy na czterech urządzeniach jednocześnie i stworzyć siedem osobnych profili.

Z Disney+ będzie można korzystać na telewizorach i przystawkach z systemem operacyjnym Android TV/Google TV, telewizorach Samsung (Tizen), LG (WebOS), Xiaomi, Panasonic, Hisense, na przystawkach Amazon Fire TV, Chromecast i Apple TV HD i Apple TV 4K. Nowy serwis będzie działał też z poziomu przeglądarki internetowej (Edge, Firefox, Chrome, Safari) komputera z systemami operacyjnymi ChromeOS, MacOS, Windows lub Linux. Z Disney+ kompatybilne będą konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X oraz Xbox Series S, tablety Amazon Fire, telefony i tablety z systemem Android, iPhone'y oraz iPad'y. Aplikacja ma działać na urządzeniach z systemem iPadOS 12.0 lub nowszym oraz Androidem 5.0 lub nowszym.

Według obecnych informacji subskrypcję Disney+ będzie można wykupić, rzecz jasna, na stronie serwisu. Platformy będzie dostępna także w ofertach Polsat Box, Plusa, Netii i Polsat Box Go, w ramach promocji w wybranych abonamentach z Disney+ będzie można korzystać przez 12 miesięcy za darmo.

HBO Max

Platforma HBO Max wystartowała na polskim rynku na początku marca br., zastępując i uzupełniając poprzednią usługę o nazwie HBO GO. W rozmowach z Wirtualnemedia.pl prowadzonych przy okazji debiutu serwisu w Polsce eksperci przyznawali, że przy jakości oferowanych produkcji i konkurencyjnej cenie HBO Max ma szansę odegrać ważną rolę na naszym rynku VoD. W maju, czyli trzecim miesiącu po starcie HBO Max miał w Polsce 4,69 mln użytkowników.

Oferta treści

W bibliotece HBO Max przeznaczonej na polski rynek jest kilkaset filmów i seriali, zarówno pochodzących od partnerów zewnętrznych, jak i oryginalnych produkcji HBO, Warner Bros. czy DC. W katalogu znajdziemy takie tytuły, jak „Batman”, „Matrix Zmartwychwstania”, „Peacemaker”,  „Miasto jest nasze”, „Czernobyl”, „Kompania Braci”, „Westworld” oraz kultową „Grę o Tron”. Według zapewnień HBO Max lista pozycji jest stale uzupełniania, zaś niektóre z nich staną się dostępne na platformie już 45 dni po premierze w kinie.

Cena, jak oglądać

Do końca marca br. w HBO Max trwała promocja, zgodnie z którą użytkownicy HBO GO mogli uzyskać miesięczną subskrypcję na poziomie 19,00 zł pod pewnymi warunkami. Obecnie regularna miesięczna cena wynosi 29,99 zł.

Wszystkie tytuły w katalogu serwisu są wyświetlane w jakości FullHD, a wybrane pozycje także w standardzie 4K. W ramach konta użytkownik HBO Max może oglądać treści na trzech urządzeniach jednocześnie, a także utworzyć cztery profile. Każdy z nich będzie posiadał osobną historię oglądania oraz indywidualny system rekomendacji.

Platforma HBO Max jest dostępna na telewizorach lub przystawkach z systemami operacyjnymi (Android TV, docelowo także Tizen i WebOS), konsolach do gier (PlayStation 4 i 5, Xbox One, Series X/S), z przeglądarki internetowej komputera (pod adresem hbomax.com) i na urządzeniach mobilnych (smartfony, tablety z systemem Android oraz iOS).

Subskrypcję HBO Max, w ramach swoich usług oferują Canal+, Vectra, platforma Polsat Box i UPC oraz serwis Player. Ceny u każdego w wymienionych dostawców różnią się w zależności od pakietów oferowanych przez tych operatorów.

Oto pełna lista operatorów oferujących HBO Max, przekazana Wirtualnemedia.pl przez HBO:

 • Asta-Net
 • Canal+
 • ELSAT
 • Eltronik
 • INEA
 • IPLA
 • JAMBOX
 • Multimedia Polska
 • Netia
 • Orange
 • Petrotel
 • PLAY
 • Player+
 • Plus
 • Polsat Box wcześniej Cyfrowy Polsat
 • PROMAX
 • SatFilm
 • Stansat
 • T-Mobile
 • TK Chopin
 • TOYA
 • UPC Polska
 • VECTRA

Czytaj także: Canal+ kręci trzeci sezon „Kruka”

Netflix

W porównaniu z konkurentami Netflix jest prawdziwym nestorem na polskim rynku VoD. Serwis pojawił się w Polsce na początku 2016 r., według badania Mediapanel w maju br. odwiedziło go 13,44 mln polskich internautów, z których każdy spędził na platformie średnio 5 godzin, 14 minut i 39 sekund.To czyni z Netfliksa zdecydowanego lidera streamingowego nad Wisłą

Oferta treści

Netflix zapewnia dostęp do szerokiej gamy produkcji filmowych, zarówno w formie filmów fabularnych, jak i seriali. W ciągu kilku lat na platformie pojawiło się wiele kultowych i popularnych pozycji, wśród nich „Stranger Things”, „Squid Game”, „Wiedźmin”, „Gambit królowej”, czy „The Crown”. W planach są kolejne produkcje, które mogą przyciągnąć widzów – „Wenesday”, „Sandman” oraz „1899”.

Jeśli chodzi o zewnętrzne produkcje, to niektóre z nich po pewnym czasie znikają z katalogu serwisu. Netflix tłumaczy to warunkami licencji na określone pozycje.

Cena, jak oglądać

Obecnie Netflix oferuje w Polsce 3 rodzaje abonamentu różniące się ceną i możliwościami.

 • Plan podstawowy kosztuje miesięcznie 29 zł i pozwala na oglądanie treści na jednym ekranie jednocześnie w jakości SD.
 • Plan standard w cenie 43 zł na miesiąc z jakością obrazu Full HD i możliwością korzystania na dwóch urządzeniach jednocześnie.
 • Plan premium w cenie 60 zł miesięcznie – jakość 4K oraz oglądanie filmów i seriali jednocześnie na czterech ekranach.

Netflix przestrzega, że udostępnianie konta osobom spoza jednego gospodarstwa domowego jest zabronione regulaminem. Dla Netfliksa współdzielenie kont to coraz większy problem, dlatego serwis zapowiedział aktywną walkę z tym zjawiskiem.

Netfliksa można oglądać w przeglądarce, za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej, a także na konsolach do gier oraz w wybranych modelach telewizorów Smart TV.

Abonament Netfliksa można opłacać bezpośrednio w tym serwisie, a także za pośrednictwem partnerów zewnętrznych. Dostęp do takiej formy oferują m.in. operatorzy T-Mobile, Orange i Play, a także platforma Canal+. Możliwe jest także kupno kart podarunkowych w cenach 60 lub 120 zł.

Amazon Prime Video

W Polsce dostępny jest także serwis Amazon Prime Video, choć cieszy się mniejszą popularnością, niż np. Netflix czy HBO Max.

Oferta treści

W bibliotece usługi Prime Video można znaleźć wiele interesujących treści. Wśród nich są zarówno filmowe, jak i dokumentalne pozycje, takie jak „Farma Clarksona”, „Niezwyciężony”, „The Boys”, czy „Dobry Omen”. Obecnie Amazon wiąże duże nadzieje z nowym serialem „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”, który ma zadebiutować na platformie jesienią br.

Cena, jak oglądać

Nowi użytkownicy Amazon Prime Video mogą skorzystać z 30-dniowego, darmowego okresu próbnego. Po nim miesięczna subskrypcja na platformie kosztuje 10,99 zł miesięcznie lub 49 zł przy opłacie całorocznej.

Większość treści w Prime Video jest wyświetlana w jakości 4K. Można je oglądać z poziomu przeglądarki internetowej, telewizorów Smart TV oraz konsoli do gier. Oferta Prime Video jest dostępna w Play, na tych samych warunkach co na Amazon.pl. Prime Video jest, obok Prime Gaming częścią programu Prime, który obejmuje również darmowe dostawy produktów z Amazon.pl, oznaczonych logo Prime, do domu, Paczkomatów lub punktów odbioru nawet następnego dnia, bez minimalnej wartości zamówienia.

Player

Należący do TVN Grupa Discovery serwis Player został uruchomiony w 2011 r., początkowo pod nazwą TVN Player. Platforma przez lata wykuwała sobie pozycję na polskim rynku VoD, dzisiaj cieszy się wśród widzów w naszym kraju powodzeniem. Według informacji uzyskanych przez Wirtualnemedia.pl w marcu br., Player ma ok. 1,5 mln subskrybentów.

Oferta treści

Dzisiaj Player ma sporą bibliotekę treści, w jej skład oprócz filmów i seriali wchodzą także wybrane kanały telewizyjne (w tym płatny dodatkowo dostęp do Eurosportu).

Ciekawa jest oferta Playera oryginalnych produkcji TVN dotycząca przede wszystkim seriali. Na liście są takie pozycje, jak np. „Nieobecni”, „Kontrola”, „Skazana”, „Behawiorysta”, „Tajemnica zawodowa”, „Chyłka” czy „Szadź”.

Wśród kanałów telewizyjnych oferowanych w pakietach Playera można znaleźć m.in. kanały TVN, Discovery, Animal Planet, TLC, HGTV, czy Ale Kino.

Cena, jak oglądać

Playera można oglądać za pośrednictwem przeglądarki internetowej, a także poprzez aplikację dostępną na smartfonach, tabletach, w telewizorach Smart TV, oraz konsolach do gier.

Za dostęp do Playera można płacić w formie różnych pakietów. Najtańsza opcja związana z koniecznością oglądania reklam kosztuje miesięcznie 8 zł, za pakiet pozbawiony reklam subskrypcja wynosi 18 zł za 30 dni. Jest także pakiet Eurosport Extra Player z reklamami (15 zł miesięcznie) oraz Player bez reklam + kanały TV za 30 zł miesięcznie.

Ponadto można skorzystać z wielu innych specjalnych ofert, m.in. Player bez reklam + HBO (30 zł miesięcznie), czy Player bez reklam wraz z Canal+ i HBO ((60 zł miesięcznie). W ofercie Playera jest także katalog filmów na życzenie, które można wypożyczyć za kwoty od 10 do 18 zł.

Polsat Box Go, Polsat Go

Własną propozycję dostępną w streamingu ma także telewizja Polsat. Jesienią ub.r. nadawca wprowadził do oferty platformę Polsat Go, ma także w swoim portfolio opcję Polsat Box Go.

Oferta treści

Polsat Box Go to usługa, która pozwala na swobodny dostęp do ponad 100 kanałów telewizyjnych, bogatej biblioteki filmów, a także seriali (w tym pozycji premium). Umożliwia także oglądanie transmisji i programów sportowych.

Z kolei Polsat Go to platforma, na której można znaleźć przede wszystkim treści pochodzące od Polsatu. Korzystanie z tego serwisu wiąże się z koniecznością oglądania reklam.

Cena, jak oglądać

Zarówno Polsat Box Go, jak i Polsat Box można oglądać w rozmaity sposób. Platformy są dostępne w przeglądarce internetowej, za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS, a także w telewizorach z rodziny Smart TV.

Polsat Go jest platformą dostępną za darmo, jednak w trakcie oglądania treści pojawiają się bloki reklamowe, których nie da się pominąć.

Z kolei Polsat Box Go oferuje płatne pakiety. Pakiet Polsat Go Box Premium za 30 zł miesięcznie zapewnia m.in. dostęp do stu kanałów TV, serialowych premier, filmowych nowości (także w 4K), oraz wybranych hitów filmowych. Jest także pakiet Polsat Box Go Sport, który w cenie 40 zł za 30 dni oferuje także dostęp do kanałów sportowych, m. in. Polsat Sport, Polsat Sport Premium, Eleven Sports, Canal+ Sport 3, czy Canal+ Sport 4.

Canal+ online

W Polsce od 2020 r. funkcjonuje także platforma VoD Canal+ online, prowadzona przez francuskiego nadawcę telewizyjnego Canal+.

Czytaj także: Były szef Netfliksa: Walka ze współdzieleniem kont wymaga rozsądku

Canal+ online zastąpił działającą wcześniej platformę nc+ Go, która wiązała się ze sporymi ograniczeniami dotyczącymi m.in. warunków i czasu korzystania z oferowanych treści. Od maja br. Canal+ online dołączył do serwisów streamingowych, które oferują treści w 4K. W tej jakości obrazu można oglądać dwa linearne kanały telewizyjne, a także wybrane filmy i seriale.

Oferta treści

Pod względem struktury oferty Canal+ online nie odbiega w zasadniczy sposób od konkurentów. W bibliotece można znaleźć filmy kinowe, seriale, a także pozycje dokumentalne i treści przeznaczone dla dzieci.

Tak, jak w wypadku niektórych innych platform VoD dostępnych w Polsce, mocną stroną oferty Canal+ online są oryginalne produkcje Canal+. Wśród nich są takie pozycje, jak choćby „Klangor”, „Kruk”, „Belfer”, „Furioza”, „Nielegalni”, „Pokonani”, czy „Żmijowisko”.

Cena, jak oglądać

Z platformy Canal+ online można korzystać za pośrednictwem przeglądarki internetowej, aplikacji mobilnej na Androida i iOS, telewizorów Smart TV, czy też przystawki Chromecast.

Podstawowy pakiet Canal+ kosztuje 45 zł miesięcznie (29 zł przez pierwsze 3 miesiące). Dostępne są jednak także dodatkowe opcje:

 • Pakiet Canal+ i Netflix – za 49 zł/mies. przez 3 miesiące, później 65 zł/mies.
 • Pakiet Canal+ i HBO – za 39 zł/mies. przez 3 miesiące, później 55 zł/mies.
 • Pakiet Canal+, Eleven Sports i Polsat Sport Premium – za 44 zł/mies. przez 3 miesiące, później 60 zł/mies.
 • Pakiet Canal+ i Fun&News – za 49 zł/mies. przez 3 miesiące, później 65 zł mies.
 • Pakiet Canal+, Netflix i HBO – za 59 zł/mies. przez 3 miesiące, później 75zł/mies.
 • Pakiet Canal+, Netflix, Eleven Sports i Polsat Sport Premium – za 64 zł/mies. przez 3 miesiące, 80 zł/mies.
 • Pakiet Canal+, Netflix i Fun&News – za 69 zł/mies. przez 3 miesiące, później 85zł/mies.
 • Pakiet Canal+, HBO, Eeleven Sports i Polsat Sport Premium – za 54 zł/mies. przez 3 miesiące, później 70 zł/mies.
 • Pakiet Canal+, HBO i Fun&News – za 59 zł/mies. przez 3 miesiące, później 75 zł/mies.
 • Pakiet Canal+, Eleven Sports, Polsat Sport Premium i Fun&News – za 64 zł/mies. przez 3 miesiące, później 80 zł/mies.
 • Pakiet Canal+, Netflix, HBO, Eeleven Sports i Polsat Sport Premium – za 74 zł/mies. przez 3 miesiące, później 90 zł/mies.
 • Pakiet Canal+, Netflix, HBO i Fun&News – za 79 zł/mies. przez 3 miesiące, później 95zł/mies.
 • Pakiet Canal+, Netflix, Eeleven Sports, Polsat Sport Premium i Fun&News – za 84 zł/mies. przez 3 miesiące, później 100 zł/mies.
 • Pakiet Canal+, HBO, Eleven Sports, Polsat Sport Premium i Fun&News – za 74 zł/mies. przez 3 miesiące, później 90 zł/mies.
 • Pakiet Canal+, Netflix, HBO, Eleven Sports, Polsat Sport Premium i Fun&News – za 94 zł/mies. przez 3 miesiące, później 110 zł/mies.

Dołącz do dyskusji: Jak oglądać w Polsce gigantów VoD? Disney+, Netflix, HBO Max i Amazon

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TT
W zestawieniu zabrakło AppleTV+, które coraz lepiej poczyna sobie na rynku (kupując usługę w ramach Apple One wraz z m.in. Apple Music cena jest dość atrakcyjna). I w przeciwieństwie do produkcji oryginalnych Netflixa (gdzie z jeden na dziesięć tytułów odnosi sukces), tutaj mamy prawie same strzały w dziesiątkę.
odpowiedź
User
Lol
Odpowiem na pytanie w tytule: normalnie, wystarczy kupić
odpowiedź
User
Nickt
A co tam oglądać? Jeszcze większe bzdety, niż w linearnej TV. Ogłupiające i zabierające tylko czas. Wolę już czytać i pogłębiać wiedzę.
odpowiedź