SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV liderem oglądalności. TVN Turbo wyprzedziło Discovery Channel

W marcu br. liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł BBC Brit, a najwięcej stracił kanał DTX - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział kanału Fokus TV w marcu 2020 roku wyniósł 0,90 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik tej stacji zwiększył się o 9,06 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Druga była stacja TVP Historia, która też jest obecna w DVB-T. Udział tego kanału w rynku to 0,54 proc. (w dół o 13,55 proc.).

Na trzecią lokatę (z czwartej) awansowało TVN Turbo. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,52 proc., po spadku udziału w porównaniu do marca 2019 roku o 6,61 proc. Na czwarte miejsce spadł kanał Discovery Channel (w dół o 19,47 proc. do 0,46 proc. udziału).

Z 21. na 18. miejsce awansował BBC Brit, którego średni udział w marcu br. wyniósł 0,09 proc. Kanał zanotował największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 104,44 proc.

Największy spadek odnotował z kolei kanał DTX, którego udział zmalał o 22,92 proc. do 0,07 proc. Kanał ten w zestawieniu spadł z 18. na 19. lokatę.

W grupie komercyjnej w marcu 2020 roku liderem był kanał TVN Turbo. Jego średni miesięczny udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 0,81 proc., po spadku o 22,94 proc.

Wynik drugiego Fokus TV wyniósł 0,80 proc. (do góry o 13,62 proc.). Podium uzupełnia Discovery Channel (0,58 proc.; - 14,56 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem pochwalić się mógł Animal Planet HD, którego średni wynik wzrósł o 190 proc. do 0,09 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu znalazł się kanał CBS Reality - strata stacji wyniosła 36,59 proc. do 0,03 proc.

Dołącz do dyskusji: Fokus TV liderem oglądalności. TVN Turbo wyprzedziło Discovery Channel

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grażyna
Ten kanał to obecnie dno totalne. Na okrągło gwiazdy lombardu i wojny magazynowe. Kpiny
odpowiedź
User
matix73
Ten kanał to obecnie dno totalne. Na okrągło gwiazdy lombardu i wojny magazynowe. Kpiny

Który kanał ma Pani na myśli?
odpowiedź
User
flip
chyba Discovery
odpowiedź