SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Fakty” liderem w czerwcu, „Wydarzenia” awansowały na podium. Dzięki emisji w TVP Info rosną „Wiadomości”

Liderem oglądalności wśród programów informacyjnych w czerwcu br. były „Fakty”. Prawie wszystkie dzienniki na głównych antenach zanotowały spadki oglądalności, a najwięcej straciła „Panorama”. Wliczając widownię dzienników z newsowych stacji zyskały „Wydarzenia” i „Wiadomości” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

„Fakty” TVN w czerwcu 2018 roku oglądało średnio 2,23 mln widzów, co zapewniło TVN 21,27 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis stracił 109 tys. widzów - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Jak wynika z naszej analizy średnia oglądalność „Faktów” w TVN i TVN24 BiS w zeszłym miesiącu wyniosła 2,37 mln widzów, co przełożyło się na 22,56 proc. udziału. Było to o 4,55 proc. mniej, niż w czerwcu 2017 roku.

Drugie były „Wiadomości” w TVP1. Ich oglądalność zmalała o 13,54 proc. (269 tys. widzów). W czerwcu 2018 roku wyniosła ona 1,72 mln osób. Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 15,35 proc. (rok wcześniej było to 17,98 proc.).

Od czwartku, 24 sierpnia 2017 roku Telewizja Polska pokazuje swoje główne programy informacyjne „Wiadomości”, „Panoramę” i „Teleexpress” również na antenie TVP Info. Średnia widownia „Wiadomości” na antenie newsowej stacji w czerwcu br. wyniosła 324 tys. osób, a udział - 2,89 proc.

Łącznie program na dwóch antenach miał 2,04 mln widzów (18,24 proc. udziału). Było to o 2,74 proc. więcej, niż „Wiadomości” gromadziły rok wcześniej tylko na jednej antenie.

Podium uzupełniają „Wydarzenia” Polsatu, które awansowały z miejsca czwartego. Widownia tego dziennika wyniosła 1,54 mln osób, po wzroście o 6,70 proc. (97 tys. widzów). Dziennik ten emitowany jest jeszcze na antenie Polsatu News oraz Polsatu News 2. Łącznie „Wydarzenia” na trzech stacjach w czerwcu br. oglądało 1,70 mln widzów, czyli o 8,54 proc. więcej, niż przed rokiem.

Oczko niżej znalazł się „Teleexpress” TVP1, który spadł z miejsca trzeciego. Tym samym po raz kolejny w historii dziennik Telewizji Polsat miał wyższy wynik od serwisu TVP. Widownia „Teleexpressu” na głównej antenie zmniejszyła się o 24,34 proc. (455 tys. osób) do 1,41 mln oglądających. Udział „Teleexpressu” w rynku zmalał z 23,99 proc. do 17,49 proc.

Łączna widownia tego dziennika z uwzględnieniem danych TVP Info wyniosła 1,73 mln widzów, będąc i tak o 7,41 proc. niższą niż rok temu, kiedy „Teleexpress” emitowany był tylko na głównej antenie.

Z kolei wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 zmalał najbardziej w zestawieniu - o 24,48 proc. do 731 tys. widzów. Równoległa emisja tego dziennika w TVP Info wpłynęła na jego sumaryczny minimalny spadek oglądalności. W czerwcu br. „Panorama” na obu antenach miała o 3 proc. więcej widzów, niż rok temu, kiedy emitowana była tylko w Dwójce.

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w czerwcu 2018 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 7,12 proc. do 746 tys. oglądających.

Drugie miejsce zajęły tutaj „Wydarzenia”, które w samym Polsacie śledziło 564 tys. osób (do góry o 8,31 proc.). Podium uzupełniają „Wiadomości” (488 tys. widzów; wzrost o 12,58 proc. - największy w zestawieniu).

Największy spadek również i w tym ujęciu zanotowała „Panorama” - było to 23,25 proc. do 159 tys. oglądających.

Porównując ze sobą wyniki serwisów ze wszystkich anten to największy wzrost też miały „Wiadomości”, a najwięcej straciła „Panorama”.

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Fakty” liderem w czerwcu, „Wydarzenia” awansowały na podium. Dzięki emisji w TVP Info rosną „Wiadomości”

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lgbt
To w końcu komu spada a komu rośnie? Bo tak to napisane, że nie wiem w końcu. Pan Redaktor się chyba tych Wiadomości nawdychał, bo pisze w takim samym stylu jak Danka czyta z promptera.
odpowiedź
User
Traf
A jednak...
odpowiedź
User
gość
Wiadomosci w czerwcu miały kilka dobrych wydań dzięki mundialowi. było z kilkaset tys widzów więcej, a jak był mecz polska kolumbia to było ze 2,5 mln więcej niż zwykle. samo to jedno wydanie w ujęciu miesiecznym podniosło średnią widownię wiadomości o jakieś 80 tys. widzów.
gdyby nie mundial to wiadomości ledwo wygrałyby z wydarzeniami
odpowiedź