SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Onet kupił aplikację Jakdojade.pl

Grupa Onet-RAS Polska przejęła 69 proc. udziałów spółki City-Nav zarządzającej serwisem Jakdojade.pl służącym do planowania podróży komunikacją miejską. Do zarządu City-Nav wejdzie dwoje przedstawicieli nowego udziałowca.

Article

- Jakdojade.pl pozwoli nam umocnić pozycję wiodącego wydawcy aplikacji na urządzenia mobilne w Polsce. Jesteśmy coraz bliżej osiągnięcia naszego celu, jakim jest obecność na wyświetlaczu każdego smartfonu w kraju. Dodanie aplikacji Jakdojade do naszego portfolio produktów mobilnych zapewni atrakcyjne możliwości naszym klientom reklamowym i pozwoli nam zdobyć pozycję preferowanego partnera w dziedzinie mobilnych kampanii reklamowych o dużej sile oddziaływania - uzasadnia tę transakcję Jovan Protic, chief operating officer Grupy Onet-RAS Polska.

Jakdojade.pl, funkcjonujące jako serwis dekstopowy i aplikacja mobilna, zawiera rozkłady jazdy środków komunikacji miejskiej w 26 miastach w Polsce i pozwala planować podróże między wybranymi miejscami.

Według danych wydawcy na Jakdojade w ciągu minuty wyświetlanych jest średnio ponad tysiąc połączeń komunikacji miejskiej. Z aplikacji na Androida korzysta 500 tys. użytkowników dziennie i 3 miliony miesięcznie.

- Jakdojade to jeden z nielicznych produktów, które znajdują się na pierwszym ekranie smartfonów w Polsce. Jako Grupa, chcemy być blisko najważniejszych, codziennych usług i potrzeb naszych użytkowników i widzimy duży potencjał w dalszym rozwoju firmy, zespołu i produktu - dodaje Bartłomiej Pucek, head of mobile w Grupie Onet-RAS Polska. - Jak Dojade posiada bardzo lojalną i zadowoloną z tej usługi społeczność i nie mamy zamiaru tego zmieniać. Chcemy pomóc firmie w szerszym dotarciu do nowych użytkowników oraz podzielić się naszym doświadczeniem w budowaniu nowych modeli biznesowych. Aplikacje muszą pozosrać szybkie, przyjazne, nieintruzywne i co najważniejsze - być najlepszym towarzyszem podróży działającym na smartphonie - zapowiada.

Grupa Onet-RAS Polska kupiła 69 proc. udziałów City-Nav, nie podano wartości tej transakcji. Pozostały pakiet ok. 30 procent udziałów spółki należy do jej założycieli: Bartosza Burka, Artura Szychty i Mikołaja Grajka.

Burek, Szychta i Grajek pozostaną członkami zarządu City-Nav, do którego dołączą dwie osoby z Grupy Onet-RAS Polska. Siedzibą spółki pozostanie Poznań.

- Pozyskanie takiego partnera jakim jest Onet, spowoduje że aplikacja Jakdojade nie tylko stanie się bardziej przyjazna dla użytkowników, ale wszystkie funkcje jakie planowaliśmy wprowadzić staną się faktem. Jako twórcy, zostajemy w zarządzie firmy i będziemy kontynuować pracę jaką wykonywaliśmy przez lata - zapowiada Bartosz Burek. - Od dawna pracujemy nad wdrożeniem nowych funkcjonalności, takich jak: dane o rzeczywistym położeniu pojazdów oraz możliwość zakupu biletów. Dzięki temu nasza aplikacja wreszcie stałaby się kompletna. Teraz, dzięki wsparciu Onetu, wydaje się to do osiągnięcia już zaraz. Wierzymy, że dzięki takiemu wsparciu, nie tylko nasza firma, jako organizacja wejdzie na wyższy poziom, ale przede wszystkim nasze Jakdojade stanie się jeszcze bardziej przyjazne i użyteczne dla użytkowników wykorzystując potencjał Onetu - dodaje.

Według badania Gemius/PBI w listopadzie br. strony i aplikacje Grupy Onet-RASP zanotowały 20,65 mln realnych użytkowników i 2,68 mld odsłon.

Dołącz do dyskusji: Onet kupił aplikację Jakdojade.pl

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nie dojade
A ja jestem z obozu mMPK :)
odpowiedź
User
v
... a taki był fajny i lubiany serwis...
odpowiedź
User
mój nick
teraz tam będzie 80% reklam a wieczorami będzie przemawiał lisek chytrusek. Dobrze, że jest jeszcze mobileMPK z mapami i rozkładem offline
odpowiedź