SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Onet najczęściej cytowanym medium w październiku

Pierwsze miejsce w rankingu najczęściej cytowanych mediów po raz ósmy zajął portal Onet.pl - podaje Instytut Monitorowania Mediów. Na kolejnych miejscach znalazły się dziennik „Rzeczpospolita” oraz portal Wirtualna Polska.

Article

W październiku informacje Onet.pl cytowano ponad 4,1 tys. razy. Pierwsze miejsce portalowi zapewniły informacje o obecności Olgi Tokarczuk na Festiwalu Conrada w Krakowie, wypowiedzi polityków związanych z tegorocznymi wyborami parlamentarnymi czy teksty na temat pozyskania działki przez abpa Jędraszewskiego.

Wśród piętnastu najczęściej cytowanych w październiku mediów, znalazło się pięć dzienników, cztery stacje telewizyjne, trzy portale oraz trzy stacje radiowe.


Najbardziej opiniotwórcze tytuły: prasa

Nieprzerwanie od czerwca tego roku najczęściej cytowanym tytułem prasowym pozostaje „Rzeczpospolita” (3382 cytatów). Na drugim miejscu, tak jak w poprzednich czterech miesiącach, uplasowała się „Gazeta Wyborcza”. Trzecim najczęściej cytowanym tytułem prasowym był „Dziennik Gazeta Prawna”.

Najczęściej cytowanym tygodnikiem w październiku był „Newsweek”. Tytuł ten zawdzięcza najwyższą pozycję w rankingu materiałom dotyczącym wyborów parlamentarnych czy nowego przywódcy Państwa Islamskiego Abdullaha Kardasza.  Drugie miejsce zajął  „Wprost”, trzecie tygodnik „Wspólnota”.

W rankingu miesięczników nie zanotowano zmian. Podobnie jak w poprzednich miesiącach prowadzi „Forbes”.

Najczęściej cytowane media internetowe

Podium najczęściej cytowanych serwisów internetowych tworzą Onet, Wirtualna Polska oraz wPolityce.pl. Na informacje portalu Wirtualnemedia.pl inne redakcje powoływały się 450 razy.

Najbardziej opiniotwórcze media: telewizja i radio

Spośród stacji telewizyjnych  pod względem liczby powołań w innych mediach prowadzi TVN24. Na drugim miejscu znalazł się TVN, natomiast trzecie miejsce zajął Polsat News ze znacznym wzrostem powołań w stosunku do poprzedniego zestawienia (z 1023 cytowań we wrześniu do 1517 w październiku).

Stacją radiową, na którą najczęściej powoływano się w październiku, było RMF FM. Drugie i trzecie miejsce odpowiednio zajęły Radio ZET oraz Program Pierwszy Polskiego Radia.

Najczęściej cytowane media biznesowe i lokalne

W kategorii mediów biznesowych pierwsze miejsce w rankingu najbardziej opiniotwórczych tytułów utrzymał „Dziennik Gazeta Prawna”. Także drugie miejsce zostało obronione przez „Puls Biznesu”. W październiku trzecim najczęściej cytowanym medium biznesowym był portal Bankier.pl.

Spośród redakcji regionalnych październikowym liderem był „Głos Wielkopolski”, drugie miejsce zajęło Radio Gdańsk, a trzecie – tak jak we wrześniu –  Radio Poznań.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Onet najczęściej cytowanym medium w październiku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
niestety
Fakty są takie, że część mediów "Kupuje"/organizuje technicznie te cytowania, więc ten ranking to jest dobry ale dla amatorów :)
odpowiedź