SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy ChatGPT jest sarkastyczny, rozmawia w językach obcych i rozwiązuje zagadki

Firma OpenAI zaprezentowała najnowszy model swojego chatbota GPT-4o. Został udoskonalony o wiele nowych funkcji, takich jak konwersacje w językach obcych. Potrafi analizować dźwięk, obraz i tekst w czasie rzeczywistym. 

GPT-4o ("o" od "omni") to udoskonalona wersja chatbota OpenAI, która dąży do możliwie naturalnej interakcji człowiek-komputer. Lepiej rozumie ludzką mowę, różne kombinacje tekstu, dźwięku, obrazu i wideo. Reaguje na dźwięk w zaledwie 232 milisekundy, ze średnią 320 milisekund, czyli podobnie szybko co człowiek – opisuje OpenAI. W porównaniu z istniejącymi modelami Chata-GPT, lepiej odczytuje i przetwarza obrazy i dźwięki.

Zobacz: Open AI ma umowę z Axel Springer

Nowy chat od OpenAI

Wymienione parametry mają umożliwić konwersację z czatem w sposób możliwie zbliżony do tego, jak porozumiewają się ludzie. Botowi GPT-4o można przerywać wypowiedź i uzyskiwać odpowiedzi bez znacznych opóźnień, co stanowi wyzwanie dla asystentów głosowych.

"Masz poczucie, że to jak sztuczna inteligencja z filmów… Rozmowa z komputerem nigdy nie była dla mnie naprawdę naturalna, a teraz taka jest" – napisał na blogu dyrektor generalny OpenAI Sam Altman.

Podczas prezentacji nowego bota, badacze OpenAI rozmawiali z GPT-4o o rozwiązaniu zagadki matematycznej, pokazali także jego zdolności zakresie tłumaczenia z języków obcych na żywo. Jeden z deweloperów pokusił się nawet o żart w kierunku bota (na co odpowiedział "Och, przestań! Sprawiasz, że się rumienię!"). Pokazano także próbę interakcji ze zwierzęciem – badacz przedstawił botowi psa, co narzędzie także szybko skomentowało ("Cześć, słodziaku, jak ci na imię, mała puszysta kulko?"). 

Zobacz: OpenAI przedstawia generator wideo z tekstu

Jak powiedziała podczas prezentacji dyrektor ds. technologii OpenAI, Mira Murati, nowy model będzie oferowany przez firmę bezpłatnie. Użytkownicy wykupujący dostęp płatny dostaną zaś większe limity przepustowości bota. Model GPT-4o zostanie udostępniony w ChatGPT w ciągu najbliższych kilku tygodni. 
Mira Murati dodała, że OpenAI nie ma w planach sprzedaży reklam w bezpłatnej wersji czatu.

Dołącz do dyskusji: Nowy ChatGPT jest sarkastyczny, rozmawia w językach obcych i rozwiązuje zagadki

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Czytelnik
Zdjęcie tego chłopaka przedstawia jak za jakiś czas będzie wyglądała mająca coraz większe problemy młodzież - przyklejeni do telefonu, rozmawiający z telefonem (ale nie przez telefon), żyjący wirtualnym światem, mający problem z odnalezieniem się. Zdepersonalizowani, wtłoczeni pod jeden wzorzec, mający problemy z myśleniem jako takim, już o abstrakcji nie wspomnę, będący istną biomasą dla AI i social mediów.

Projekt Internet zawiódł.
odpowiedź