SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

OpenTouch Suite for Cloud - pakiet oparty na chmurze od Alcatel-Lucent

Firma Alcatel-Lucent wprowadza pakiet OpenTouch Suite for Cloud - nowe rozwiązanie dla przedsiębiorstw oparte na przetwarzaniu w chmurze.

OpenTouch Suite for Cloud od Alcatel-Lucent ma ułatwiać przedsiębiorstwom przejście na przetwarzanie w chmurze i stosowanie bardziej ekonomicznych modeli biznesowych przy wprowadzaniu usług komunikacyjnych dla pracowników.

Pakiet obejmuje trzy różne rozwiązania: Enterprise Cloud (chmura dla przedsiębiorstw), Office Cloud (chmura dla biur) i Personal Cloud (chmura osobista). Pierwsze z nich, które jest już dostępne, pozwala operatorom, integratorom systemów i partnerom handlowym na oferowanie ujednoliconej komunikacji jako usługi (Unified Communication as a Service - UCaaS) umożliwiającej pracownikom współpracę on-line. Rozwiązanie to łączy w sobie możliwości prowadzenia konwersacji multimedialnych realizowanych za pośrednictwem architektury OpenTouch z rozwiązaniami na bazie Alcatel-Lucent OmniPCX Enterprise, w tym telefonią, wideokonferencjami, komunikatorem, funkcją obecności i konferencjami oraz współpracą przez internet.

OpenTouch Suite for Cloud działa niezależnie od konkretnego sprzętu i jest w pełni zwirtualizowany. Jego architektura umożliwia wdrożenie całkowicie w chmurze lub jako nakładki na dotychczasową infrastrukturę telefoniczną w obiekcie klienta.

Pierwszymi trzema partnerami Alcatel-Lucent przy wdrażaniu rozwiązania OpenTouch Enterprise Cloud są firmy Icon Voice Networks w USA, Switch Communications w Wielkiej Brytanii i UXC Connect w Australii. Na podstawie licencji na oprogramowanie dającej prawo do użytkowania (RTU - right-to-use), partnerzy Alcatel-Lucent mogą oferować pakiet w ramach elastycznego modelu SaaS (oprogramowanie jako usługa), co umożliwia współpracę w przedsiębiorstwie i poza nim z wykorzystaniem różnych urządzeń użytkowników.

Dołącz do dyskusji: OpenTouch Suite for Cloud - pakiet oparty na chmurze od Alcatel-Lucent

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl