SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Oracle: wzrost zysku i spadek przychodu

Firma Oracle Corporation zanotowała 4-proc. wzrost zysku w swoim ostatnim kwartale.

W I kwartale fiskalnym roku 2010 zysk netto Oracle wyniósł 1,12 miliarda dolarów, w porównaniu do 1,08 miliarda dolarów w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Jednocześnie o 5 proc. zmniejszył się w tym samym czasie przychód amerykańskiej firmy, do 5,05 miliarda dolarów. Wynik ten rozczarował analityków, którzy spodziewali się przychodu na poziomie około 5,25 miliarda dolarów.

Z kolei na obecny, II kwartał fiskalny, Oracle zakłada swój przychód na poziomie od 5,6 do 5,77 miliarda dolarów. Osiągnięcie górnej granicy prognozy będzie oznaczało wzrost o 3 proc. w ujęciu rocznym.

W kwietniu Oracle ogłosiło porozumienie w kwestii przejęcia firmy Sun za 7,4 miliarda dolarów. Na transakcje zgodę wyraził amerykański Departament Sprawiedliwości, ale postępowanie w sprawie wszczęła Komisja Europejska, wyznaczając sobie datę 19 stycznia 2010 roku na podjęcie ostatecznej decyzji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Oracle: wzrost zysku i spadek przychodu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl