SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange przejmie Masmovil w Hiszpanii. Chodzi o światłowody i 5G

Orange zakończył negocjacje w sprawie przejęcia hiszpańskiej firmy Masmovil. W efekcie kontraktu wycenionego na ponad 18,5 mld euro ma powstać wspólna oferta obejmująca infrastrukturę światłowodową oraz usługi związane z technologią 5G.

Article

Po okresie negocjacji, które rozpoczęły się 8 marca 2022 r., Orange i Masmovil podpisały umowę o połączeniu swoich biznesów w Hiszpanii. Wartość transakcji wynosi 18,6 mld euro, z czego 7,8 mld euro przypada na Orange Hiszpania, a 10,9 mld euro na Masmovil.

Transakcja podlega zatwierdzeniu przez organy antymonopolowe oraz inne właściwe organy administracyjne i oczekuje się jej zamknięcia najpóźniej w drugiej połowie 2023 roku.

Światłowody i 5G

Zgodnie z zapowiedzią, połączenie działalności Orange Spain i Masmovil miałoby przyjąć formę spółki joint venture kontrolowanej w 50-50 proc. przez obu partnerów, z równymi prawami do zarządzania połączonym podmiotem. Umowa pomiędzy stronami obejmuje prawo do uruchomienia IPO na określonych warunkach dla obu stron po upływie określonego czasu oraz, w takim scenariuszu, opcję dla Orange do przejęcia kontroli nad połączonym podmiotem po cenie IPO.

Czytaj także: T-Mobile liderem przenoszenia numerów w II kw. Play stracił najwięcej, ale z najgorszym bilansem Plus

Zgodnie z komunikatem, wspólne przedsięwzięcie Masmovil i Orange stworzy zrównoważonego gracza z możliwościami finansowymi i skalą do kontynuowania inwestycji w celu wspierania przyszłej konkurencji infrastrukturalnej w Hiszpanii z korzyścią dla konsumentów i przedsiębiorstw. Umożliwi to połączonej firmie przyspieszenie inwestycji w FTTH i 5G, które przyniosą korzyści hiszpańskim klientom.

Transakcja podlega zatwierdzeniu przez organy antymonopolowe oraz inne odpowiednie organy administracyjne i oczekuje się, że zostanie zamknięta najpóźniej w drugiej połowie 2023 r. Do czasu uzyskania takich zgód i spełnienia warunków zamknięcia, obie firmy będą działać niezależnie.

Czytaj także: Orange na wakacje wzmacnia sieć. Nowe stacje bazowe i mobilne w regionach turystycznych

Dołącz do dyskusji: Orange przejmie Masmovil w Hiszpanii. Chodzi o światłowody i 5G

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl