SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Orange testuje wymianę routerów na Funbox 2.0 i 3.0

Orange Polska zaprosił grupę użytkowników do darmowej wymiany i testów starszych typów routerów na modele Funbox 2.0 i Funbox 3.0. Operator zaznacza, że akcja nie wiąże się z szerokim wycofaniem z użycia starszych urządzeń typu Livebox. - Aktualnie nie planujemy akcji masowej wymiany routerów na nowsze - zaznacza Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.

 

Article

Urządzenia typu Livebox pojawiły się w ofercie Orange Polska w 2005 r. pozwalając na bezprzewodowy dostęp do internetu w standardzie Wi-Fi, a później na korzystanie z nowych usług wprowadzanych przez operatora.

Linia routerów Orange jest konsekwentnie rozwijana. W 2009 r. pojawił się Livebox 2.0, w 2013 r. wprowadzono Liveboksa 3.0, zaś w roku 2014 w ofercie Orange znalazł się Funbox, najnowszy model tego urządzenia nosi oznaczenie 6.

Czytaj także: Abonenci Orange mogą przez trzy miesiące korzystać gratisowo z #hello5G

Funbox zamiast Liveboksa

Teraz Orange Polska rozpoczął działania mające zbadać gotowość abonentów Orange Polska do wymiany routerów na te nowszego typu, o czym operator poinformował w jednym ze swoich serwisów adresowanych do klientów.

Czytaj także: Bertrand Grezes-Besset nowym szefem IT w Orange Polska. Odchodzi Bruno Chomel

Orange zapowiedział, że wąska grupa odbiorców telekomu zostanie objęta programem testów i wymiany starszego sprzętu na nowy.

Operator wyjaśnia, że akcję zaplanowano według następującego schematu:

Jeżeli użytkownik korzysta z technologii ADSL z TV i posiada:

  • Funbox
  • Livebox 2.0
  • Livebox 3.0

wymiana nastąpi na Funboxa 2.0

Jeżeli użytkownik korzysta z technologii VDSL i posiada:

  • Funbox
  • Livebox 3.0

wymiana nastąpi na Funboxa 2.0

Jeżeli użytkownik korzysta z technologii FTTH i posiada:

  • Livebox 3.0
  • Funbox 2.0

wymiana nastąpi na Funboxa 3.0

Operator wyjaśnia, że wymiana urządzenia będzie bezpłatna i zostanie zrealizowana za pośrednictwem kuriera. Nowe urządzenie zastąpi dotychczasowe na tych samych zasadach. W zamian za wymianę użytkownik zostanie poproszony o podzielenie się z Orange uwagami na temat procesu wymiany sprzętu i o odpowiedź na kilka pytań. Dotychczasowy router będzie trzeba zwrócić w ciągu 14 dni od otrzymania nowego urządzenia.

Odpowiadając na pytania Wirtualnemedia.pl operator zaznacza, że obecna akcja nie wiąże się z szerokim wycofaniem z użycia starszych urządzeń typu Livebox. - Aktualnie nie planujemy akcji masowej wymiany routerów na nowsze. W zależności od oferty, migracji klientów czy uszkodzenia, urządzenia są wymieniane - deklaruje krótko Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.

W trzecim kwartale br. Orange Polska wypracował przychody w kwocie 2,8 mld złotych, po spadku o 2,7 proc. rok do roku. Zysk EBITDA wyniósł 742 mln zł po uwzględnieniu kosztów leasingu (EBITDAaL). Liczba klientów pakietów konwergentnych wyniosła ponad 1,4 mln, a użytkowników z usług telewizyjnych - 1 mln użytkowników. Firma planuje w II kw. 2021 roku przedstawić aktualizację strategii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange testuje wymianę routerów na Funbox 2.0 i 3.0

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dddddia
Miałem router funbox 2.0 i wszystko było by w porządku gdyby nie sam śię zawiesza
2 0
odpowiedź
User
Samok
Jestem klientem Orange od wielu, wielu lat.
Prosiłem o wymianę dekodera na samsunga kilka razy i uzyskiwałem odpowiedź ze to dla nowych klientów. O stałych się już nie dba mimo iż co miesiąc przelewam im 400 zł za usługi. Co raz częściej wyświetla mi się komunikat błąd odczytu karty. Zacznijcie dbać o stałych klientów bo w dzisiejszych czasach wcale nie macie monopolu na usługi telekomunikacyjne
8 0
odpowiedź
User
anonim
Umowa została przedłużona przez infolinię. Mieli wysłać tylko umowę, wysłali całą paczkę. Zawartość: umowa, karta do dekodera WHD 80, dekoder Sagemcom WHD 80 (do wymiany z Samsung SHD 85 jeszcze z czasów TP) i router Funbox 2.0 (do wymiany z Liveboxa 2.0). Na infolinii nic nie wspominali o sprzętach. Wymieniają przy przedłużeniu i musisz oddać bo inaczej naliczą ci podwójne koszty za wypożyczenie 2 urządzeń a nie tylko za jedno.
0 0
odpowiedź