SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PKN Orlen sponsorem tytularnym stadionu Wisły Płock

Do 2027 roku obiekt stadion piłkarskiego klubu Wisła Płock przy Łukasiewicza będzie nosił nazwę Orlen Stadion.

fot. Wisła Płock fot. Wisła Płock

Umowa dotycząca sponsoringu tytularnego obiektu między władzami Płocka a Orlenem będzie obowiązywać od dnia oddania stadionu do użytku aż do końca 2027 r. Jednocześnie koncern potwierdził decyzję o kontynuacji umowy sponsoringowej dla płockiej hali widowisko-sportowej Orlen Arena na kolejne 5 lat.

Nowy stadion Wisły Płock pomieści 15 tysięcy kibiców. Na miejscu skorzystają z restauracji, 11 punktów gastronomicznych oraz 3 punktów depozytowych. Bilety na mecze kupią w dwóch czterostanowiskowych punktach kasowych.

Obiekt został dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością, także słabosłyszących lub niesłyszących korzystających z aparatu słuchowego. Pomieszczenia dla służb medycznych znajdą się na każdym sektorze. Trybuna dla mediów pomieści 100 dziennikarzy, dwa studia komentatorskie oraz pomieszczenia robocze dla przedstawicieli mediów i salę konferencyjną.

Płock ma nowy stadion

- Robimy kolejny krok w historii naszego stadionu. Przedstawiamy sponsora tytularnego obiektu. Po Orlen Arenie przyszedł czas na Orlen Stadion. Doceniam obecność marki Orlen w polskim sporcie i chęć współpracy przy naszym projekcie. Własnymi siłami, za środki z budżetu miasta powstaje nowoczesny obiekt za 170 milionów złotych. Budujemy go dla wszystkich mieszkańców, nie tylko dla piłkarzy i kibiców Wisły. To inwestycja na lata, w przyszłość płockiej młodzieży, która będzie mogła w doskonałych warunkach rozwijać talenty. Co roku na sam sport Płock wydaje około 40 milionów złotych - mówi Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.

Dwuetapowy przetarg na budowę stadionu miasto Płock ogłosiło we wrześniu 2018 roku, a w listopadzie 2019 roku podpisało umowę. Pierwsze prace ziemne rozpoczęły się w lipcu 2020 roku. Miasto planuje rozpocząć odbiory techniczne stadionu z końcem marca 2023 roku, a do końca kwietnia powinno otrzymać od wykonawcy obiektu pozwolenie na użytkowanie.

Dołącz do dyskusji: PKN Orlen sponsorem tytularnym stadionu Wisły Płock

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl