SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PAP zwolniła byłego szefa TVP3 w Łodzi. CMWP SDP protestuje

Z Polskiej Agencji Prasowej w trybie dyscyplinarnym został zwolniony Hubert Bekrycht. Stanowczy protest przeciw temu wyraziło Centrum Monitoringu Wolności Prasy działające przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polski. Bekrycht pełni funkcję sekretarza generalnego SDP.

Hubert Bekrycht, fot. SDP Hubert Bekrycht, fot. SDP

Hubert Bekrycht pracował w Polskiej Agencji Prasowej od wiosny 2020 roku. Był korespondentem w regionie łódzkim, pisał też o polityce krajowej.

Bekrycht został zwolniony w trybie dyscyplinarnym, jako powód wskazano ciężkie naruszenie „podstawowych obowiązków pracowniczych”.

Oburzone tą decyzją władz PAP jest Centrum Monitoringu Wolności Prasy działające przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polski. - Szczególnie bulwersujące jest przy tym uzasadnienie dyscyplinarnego zwolnienia z pracy red. Huberta Bekrychta, gdyż jego dotychczasowy pracodawca czyli „Polska Agencja Prasowa  S.A. w likwidacji” powołuje się na działalność społeczną, jaką od wielu lat publicznie wykonuje red. Hubert Bekrycht w zawodowej organizacji dziennikarskiej, jaką jest Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, działalność, która jest powszechnie znana, bo wykonywana publicznie i która jest wyrazem zaufania i szacunku, jakim w środowisku zawodowym dziennikarzy cieszy się red. Hubert Bekrycht - wylicza w komunikacie Jolanta Hajdasz, dyrektor CMWP SDP.

Podkreśla, że SDP jest największą i najstarszą organizacją dziennikarską w Polsce, a Hubert Bekrycht jest z nią związany przez cały okres swojej pracy dziennikarskiej. Według organizacji PAP podjęła decyzję o rozstaniu z dziennikarzem „na podstawie niezweryfikowanych, a nawet  fikcyjnych zdarzeń oraz ingerując w wolność i niezależność dziennikarską, której wyrazem dla każdego dziennikarza jest swoboda wypowiedzi publicznych”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Jolanta Hajdasz zapowiedziała, że CMWP SDP obejmuje te sprawę monitoringiem i będzie wspierać będzie Huberta Bekrychta w sporze z byłym pracodawcą.

Hubert Bekrycht wcześniej w TVP i Polskim Radiu

Bekrycht od 2012 roku współpracuje z portalem internetowym Stowarzyszenia Dziennikarzy Polski, a na początku 2022 roku został jego redaktorem naczelnym.

Od jesieni 2012 do końca 2018 roku pracował w łódzkim oddziale Telewizji Polskiej. Najpierw był dziennikarzem, a w marcu 2016 roku został powołany na dyrektora. Wcześniej był już związany z TVP3 Łódź w latach 1994-2001, zaś od 2004 do 2012 roku pracował w Polskim Radiu Łódź.

Był też m.in. redaktorem naczelnym „Łódzkiego Kuriera Wnet”, naczelnym Łódzkiego Biuletynu Informacyjnego i dziennikarzem Tele 24.

Dołącz do dyskusji: PAP zwolniła byłego szefa TVP3 w Łodzi. CMWP SDP protestuje

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lol
Tak wygląda pisowskie państwo prywatne. Kiedy przez 8 lat pisowska klika zwalniała setki dziennikarzy, SDP nie objęło nadzorem sprawy żadnego z nich. Przepraszam, ze dwie sytuacje się zdarzyły. Ale chodziło o pisowskich klakierów wylanych w ramach partyjnych porachunków.
19 9
odpowiedź
User
Marcin
Świetny, uczciwy dziennikarz. Teraz trzyma się niestety sowieckich propagandystów, jak ten z zagranicy Jurek, co zwolnił osobę o odmiennej orientacji i jeszcze mamę chorego dziecka. PAP to teraz zbiorowisko nieudaczników.
14 9
odpowiedź
User
Draganka i anonimy
Skandal! Dyscyplinarka dla człowieka, który niedawno stawał w konkursie do Rady Pracowników bo miał dość tego bajzlu. Marek co ty wyprawiasz? Marek dlaczego niszczysz nasz PAP?
14 6
odpowiedź