SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pat ws. pierwszego multipleksu. TVP zwolni wcześniej miejsce, ale stawia warunki

UKE zorganizował wczoraj rozprawę administracyjną w sprawie zwolnienia przez Telewizję Polską miejsc na MUX-1. Ta deklaruje chęć szybszego opuszczenia multipleksu, ale stawia kilka warunków.

Article

Urząd Komunikacji Elektronicznej od 7 listopada br. prowadzi postępowanie administracyjne w sprawie zmiany lub uchylenia decyzji o rezerwacji częstotliwości dla TVP na multipleksie pierwszym. Zgodnie z wydaną decyzją rezerwacyjną, TVP może tam nadawać stacje TVP1 HD, TVP2 i TVP Info do 27 kwietnia 2014 roku. Jednak w związku z tym emisji na MUX-1 nie mogą rozpocząć na razie kanały, które dostały w br. miejsca na tym multipleksie: Telewizja Trwam, filmowa Stopklatka TV oraz dokumentalny Fokus TV (koncesję dostało też dziecięce TVP ABC).

10 grudnia br. w siedzibie UKE zwołano rozprawę administracyjną, której celem miało być uproszczenie i przyspieszenie prowadzonego postępowania, a także wyjaśnienie wątpliwości. Zaproszono na nią wszystkich nadawców obecnych na MUX-1 i tych, którzy mają się tam pojawić.

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, na spotkaniu pojawili się przedstawiciele Telewizji Polskiej, TV Trwam, Fokus TV, a także ATM Rozrywki i TTV. Nie było natomiast nikogo reprezentującego kanał Stopklatka TV, a także stacje Eska TV i Polo TV.

Telewizja Polska zadeklarowała, że może zwolnić miejsca na MUX-1 już w połowie lutego 2014 roku, jeśli otrzyma zwrot wydatków, które poniosła na nadawanie na tym multipleksie do dnia 27 kwietnia 2014 roku. Stawia też warunek, by wszystkie nowe kanały pojawiły się na multipleksie - w miejsce stacji TVP - w tym samym czasie .

Wiadomo już, że ze spełnieniem tego ostatniego warunku może być problem. Spektrum TV, nadawca kanału Fokus TV, chce bowiem rozpocząć nadawanie dopiero pod koniec kwietnia br. Decyzja ta wiąże się z trwającym długo procesem przygotowania oferty programowej tej stacji. Z kolei nadająca od 10 lat TV Trwam od dawna walczy, by pojawić się na MUX-1 jak najszybciej. Lutowy termin rozpoczęcia emisji na MUX-1 odpowiada też Stopklatce TV, która właśnie w lutym przyszłego roku chce wystartować z programem (więcej na ten temat).

Na razie UKE nie komentuje wyników rozprawy. - Stanowisko Urzędu będzie przedstawione dopiero po pełnym i wnikliwym zapoznaniu się ze zgłoszonymi postulatami i wyjaśnieniami nadawców - mówi nam Piotr Jaszczuk, doradca prezesa UKE.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pat ws. pierwszego multipleksu. TVP zwolni wcześniej miejsce, ale stawia warunki

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ŁM
Przepraszam bardzo, TVP stawia warunki? A kim oni są do cholery, świętymi krowami?! Zwrot poniesionych kosztów, jak najbardziej, bo to oczywiste, ale jakiekolwiek warunki?!
O ile dobrze pamiętam, to właśnie te menty z Woronicza wespół z Solorzem dwoiły się i troiły, aby maksymalnie opóźnić całą cyfryzację, by utrzymać korzystne dla siebie status quo, a teraz mają czelność stawiać warunki?! To szczyt bezczelności! W jakim kraju ja żyję do cholery?! Co robią urzędasy opłacane z naszych podatków? Cała sprawa nadaje się do prokuratury, od błędnego i szkodliwego rozporządzenia Gaj poczynając. Przypominam, że częstotliwości są dobrem NARODOWYM, a nie własnością TVP. Ciekawe co na to ten śmierdzący leń Gaj. Całe UKE jest organem państwowym i wystarczyłby nakaz opuszczenia MUX-1 z określoną datą. Tymczasem te ciołki bawią się w ciuciubabkę, żeby maksymalnie przeciągnąć termin. Czy im się wydaje, że ludzie są głupi i ślepi?
70 17
odpowiedź
User
CENZURA
Grunt to założyć udecko-prezydencką cenzurę i nie wpuszczać postów.
48 24
odpowiedź
User
"Galeria" wyborcza partyjniackiej TVP
Cenzura. Nie piszemy więcej na udeckich portalach.
44 21
odpowiedź