SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Paul H. Lorenz, były szef RTL7 w radzie nadzorczej TVN

Zarząd TVN dokonał w środę zmian w radzie madzorczej spółki. Na nowego członka powołano Paula H. Lorenza m.in. byłego prezesa telewizji RTL7, który zastąpił Pawła Kosmalę.

Paul H. Lorenz, były szef RTL7 w radzie nadzorczej TVN

Paul H. Lorenz jest obywatelem Luksemburga. Doświadczenie w sektorze finansowym zdobył pracując w Banque Générale du Luxembourg [1985-1987]. Będąc wiceprezesem Lux- Development [1987-1990], uczestniczył w działaniach non-profit na rzecz rozwoju, podejmowanych we współpracy z innymi podmiotami, przede wszystkim na kontynencie afrykańskim.

W połowie lat 90-ych dołączył do kierownictwa luksemburskiej Grupy RTL. Początkowo zarządzał działem administracji TV Grupy, a następnie zajął się rozwojem nowych rynków w Europie Środkowej i Wschodniej. Do Polski przeprowadził się w 1996 roku w celu uruchomienia stacji RTL7. Pełniąc funkcję prezesa opuścił RTL7 z końcem 1999 roku.

W roku 2000 założył własne firmy świadczące usługi w sektorze mediów Integrated Media Industries i DevelUP, mające swoje siedziby odpowiednio w Luksemburgu i w Polsce.

Obie spółki specjalizują się w doradztwie w branży medialnej i telekomunikacyjnej w Europie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paul H. Lorenz, były szef RTL7 w radzie nadzorczej TVN

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
iksiński
"Zarząd TVN dokonał w środę zmian w radzie madzorczej spółki." - w normalnych firmach zazwyczaj jest odwrotnie - RN kontroluje Zarząd ale tak może jest bardziej nowocześnie...
8 8
odpowiedź