SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Paweł Lisicki oficjalnie naczelnym nowego tygodnika, start do 1 marca br.

Paweł Lisicki formalnie został redaktorem naczelnym nowego tygodnika opinii, który wyda spółka Orle Pióro, należąca do PMPG, Michała M. Lisieckiego i publicystów związanych do niedawna z tygodnikiem „Uważam Rze”. Tytuł ma ukazać się w terminie do 1 marca br.

Paweł Lisicki

Paweł Lisicki

Lisickiego w głosowaniu jednomyślnie poparli obaj główni udziałowcy spółki (czyli Platforma Mediowa Point Group oraz Michał M. Lisiecki mający łącznie 80 proc. udziałów) oraz spółdzielnia dziennikarska, która zrzesza najważniejszych publicystów tygodnika (mają oni łącznie 20 proc. udziałów w spółce). Zgodnie ze statutem Orlego Pióra, zrzeszeni w spółdzielni twórcy mają taki sam wpływ na wybór redaktora naczelnego jak inwestor strategiczny.

Zespół tygodnika, oprócz Pawła Lisickiego, tworzą publicyści związani wcześniej z „Uważam Rze” jak m.in. Sławomir Cenckiewicz, Piotr Gabryel, Cezary Gmyz, Piotr Gociek, Piotr Gontarczyk, Piotr Gursztyn, Andrzej Horubała, Waldemar Łysiak, Marek Magierowski, Agnieszka Rybak, Piotr Semka, Bronisław Wildstein czy Rafał A. Ziemkiewicz. Do redakcji tytułu przechodzą także m.in. byli dziennikarze działu krajowego „Rzeczpospolitej” (więcej na ten temat).

Jak podano w komunikacie, tygodnik ma ukazać się w sprzedaży do 1 marca 2013 roku, ale wydawca nie na razie ujawnia konkretnego terminu debiutu pisma na rynku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paweł Lisicki oficjalnie naczelnym nowego tygodnika, start do 1 marca br.

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lolek
szkoda, ze kapital jednak jest jaki jest. zobaczymy co z tego wyjdzie. Ciekawi mnie rowniez sprzedaz "w sieci";]
9 9
odpowiedź
User
Miki
Nie ma szans z "W Sieci". Wygrywaja szybsi i skuteczniejsi. Lisicki zaspal....
10 9
odpowiedź
User
CK
Dziwi mnie tylko postawa Semki i Ziemkiewicza. Myslalem, ze maja wiecej instynktu politycznego... Ta gazeta w odroznieniu od "W sieci" jest skazana na porazke...
10 12
odpowiedź
User
kapitał
A na ile kolejnych pensji wystarczy tego kapitału?
Bo rozumiem, że za darmochę niepokorni redaktorzyć nie będą?
9 8
odpowiedź
User
Zbyszek
Bedzie piekna katastrofa! teraz kurtyna opadnie i zobaczymy ze krol jest nagi a Lisicki nic nie potrfi...
9 11
odpowiedź