SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Paweł Surówka za Michała Krupińskiego na czele PZU

Rada nadzorcza PZU powierzyła Pawłowi Surówce funkcję prezesa zarządu spółki. Ostatnio obowiązki prezesa firmy pełnił Marcin Chludziński, a przedtem prezesem przez ponad rok był Michał Krupiński.

Paweł Surówka, prezes PZU Article

Paweł Surówka zastąpi Michała Krupińskiego, który został odwołany przez radę nadzorczą z funkcji prezesa PZU w marcu br. Jak czytamy w komunikacie, powołanie nowego prezesa następuje na okres wspólnej kadencji, która rozpoczęła się 1 lipca 2015 r. i obejmuje trzy kolejne pełne lata obrotowe, a pierwszym pełnym rokiem obrotowym kadencji był rok 2016.

- Jestem zaszczycony, że rada nadzorcza PZU SA powierzyła mi pełnienie funkcji prezesa jednej z największych grup kapitałowych w tej części Europy. Jestem dumny, że dotychczas mogłem współtworzyć jej strategię do 2020 r. i uczestniczyć w tak kluczowych dla spółki projektach, jak transakcja przejęcia Pekao SA. Konsekwentna realizacja tych zamierzeń będzie moim najwyższym priorytetem - powiedział nowy prezes PZU.

Surówka podkreśla, że podtrzymuje również politykę dywidendową, która wraz ze strategią została przyjęta przez zarząd spółki pod kierownictwem Michała Krupińskiego. Strategia zakłada rozwój biznesu ubezpieczeniowego i bankowego, a także nacisk na wprowadzanie innowacyjnych narzędzi obsługi klienta i zarządzania. Realizowane mają być także inicjatywy wzrostowe w obszarze zdrowia oraz inwestycji.

Surówka to menedżer z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w globalnych spółkach kapitałowych. W latach 2007–2013 zajmował stanowisko doradcy finansowego w Bank of America Merrill Lynch. Reprezentował bank w regionie CEE poprzez budowanie relacji z inwestorami, doradzał w zakresie zarządzania portfelem, alokacji aktywów oraz ich dywersyfikacji, instrumentów alternatywnych oraz analizy rynkowej. W latach 2013-2015 pełnił funkcje m.in. członka zarządu spółki Boryszew, dyrektora biura ds. rozwoju sektora automotive. Od 2015 r. był doradcą prezesa zarządu PKO BP oraz dyrektorem bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej na Niemcy, odpowiedzialnym za otwarcie pierwszego zagranicznego oddziału korporacyjnego banku, a także doradztwo i obsługę finansową dla jego największych klientów korporacyjnych w zakresie ich ekspansji i działalności zagranicznej. Bezpośrednio przed nominacją na prezesa zarządu PZU pełnił funkcję prezesa zarządu PZU Życie (od 23 czerwca 2016 r.).

Surówka jest absolwentem Universitẻ Paris I Panthẻon Sorbonne oraz Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales (EHESS). Podstawowe studia odbył na Ludwig Maximilian Universität (LMU) w Monachium. Biegle posługuje się językami obcymi: angielskim, francuskim i niemieckim.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paweł Surówka za Michała Krupińskiego na czele PZU

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl