SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Penthouse” zapowiada koniec wydania drukowanego, przeniesie się do internetu

Magazyn dla mężczyzn „Penthouse” postanowił zakończyć wydawanie drukowanej wersji. Wszystkie treści miesięcznika będą publikowane w internecie. Powodem jest spadająca sprzedaż papierowego wydania wynikająca ze zmiany preferencji odbiorców.

Article

W komunikacie właściciel „Penthouse’a”, firma FriendFinder Networks zaznacza, że rezygnacja z drukowanego wydania miesięcznika nie oznacza jego zniknięcia z kiosków z dnia na dzień. Proces ma się odbywać stopniowo i zostać starannie przygotowany, m.in. w kwestiach zamiany prenumeraty papierowego wydania na cyfrową subskrypcję.

- Dla naszych czytelników to będzie zupełnie nowe doświadczenie w odbiorze treści oferowanych przez najlepszy magazyn dla mężczyzn na świecie - głosi komunikat. - Zdając sobie sprawę z tego w jaki sposób użytkownicy korzystają dzisiaj z publikowanych materiałów zapewnimy im połączenie wszystkiego co najlepsze z drukowanej wersji z szerokimi możliwościami internetu.

Częścią całej operacji przenosin do sieci będzie zamknięcie redakcji „Penthouse’a” w Nowym Jorku i prowadzenie wszystkich działań z głównej siedziby miesięcznika w Los Angeles. Ezra Shashoua, szef finansowy FriendFinder Networks, podkreśla, że na etapie przejściowym drukowana wersja magazynu będzie się nadal ukazywać i na razie nie ma ustalonej konkretnej daty wycofania jej ze sprzedaży.

Chociaż „Penthouse” nie podaje wyników sprzedaży, to wiadomo, że miesięcznik od kilku lat walczy o utrzymanie się na rynku, podobnie jak inne magazyny z treściami erotycznymi, które przegrywają walkę z powszechnym dostępem do erotyki w internecie. Serwis CNBC przypomina, że w swoich najlepszych latach „Penthouse” był w Stanach Zjednoczonych tytułem rozchwytywanym przez czytelników. Jego rekordowy numer ze zdjęciami Vanessy Williams, ówczesnej Miss America rozszedł się w nakładzie 5,3 mln egzemplarzy i był drugim najlepiej sprzedającym się wydaniem magazynu w historii amerykańskiej prasy.

„Penthouse” nie jest jedynym magazynem dla mężczyzn, który w dobie kryzysu poszukuje sposobów na dalsze funkcjonowanie na rynku. W październiku ub.r. „Playboy”, największy konkurent „Penthouse’a” ogłosił rezygnację z publikowania nagich zdjęć i przejście na jakościowe dziennikarstwo, choć erotyczne fotografie pozostaną w niektórych jego lokalnych wersjach, m.in. w polskiej.

„Penthouse” został założony przez Boba Guccione w 1965 r. i osiągnął największą popularność w Stanach Zjednoczonych, choć jego lokalne wersje ukazywały się w wielu innych krajach. Pismo uchodzi za bardziej śmiałe od „Playboy’a” i wielokrotnie w przeszłości było atakowane za propagowanie pornografii i działanie na granicy prawa (np. w przypadku opublikowania nagich zdjęć aktorki Traci Lords, która miała wówczas 16 lat).

W Polsce rynek pism dla mężczyzn także notuje spadki. W ub.r. najlepiej sprzedającym się tytułem był u nas „Men’s Health” (zobacz szczegółowe dane).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Penthouse” zapowiada koniec wydania drukowanego, przeniesie się do internetu

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mięso
dopiero teraz ? czyli już dłużej nie wytrzymali skupowaniai - czyli sztucznej sprzedaży, ale jaja...
8 8
odpowiedź
User
janusz
"wynikająca ze zmiany preferencji odbiorców". Aha, wszystko jasne.
9 8
odpowiedź