SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szef Uber Eats odchodzi. Platformą pokieruje Pierre-Dimitri Gore-Coty

Dotychczasowy szef platformy świadczącej usługi dowozu jedzenia Ubear Eats, Jason Droege, odchodzi z firmy. Zastąpi go Pierre-Dimitri Gore-Coty, który jest wiceprezesem ds. przewozów osób w Uberze i nadzoruje operacje firmy poza USA.

Fot. Ubereats.comArticle

O swoim odejściu po sześciu latach pracy w Uberze Jason Droege poinformował na Twitterze.

"Oschodzę z Uber Eats. Cieszę się, że mogłem tworzyć serwis od pierwszego zamówienia w Toronto w grudniu 2015 r. do jednej z największych platform internetowych na świecie. Ten sukces jest dowodem ciężkiej pracy naszego zespołu i jestem zaszczycony, że mogłem to wesprzeć" - napisał Droege.

Uber potwierdził tę informacje i podał, że dotychczasowego szefa platformy Uber zastąpi Pierre-Dimitri Gore-Coty, który jest obecnie wiceprezesem ds. przejazdów i nadzoruje operacje Ubera poza USA. Do czerwca Jason Droege pozostanie w firmie i będzie wspierał nowego prezesa.

- Wizja Jasona, przywództwo, analityczny umysł i duch przedsiębiorczości były siłą napędową niewiarygodnego sukcesu Eats - oświadczył dyrektor generalny Ubera Dara Khosrowshahi. - Gdy Eats przechodzi do kolejnej fazy bardziej zyskownego wzrostu, cieszę się, że Pierre stoi u steru i wykorzysta swoje prawie osiem lat doświadczenia w branży przejazdów, aby wykorzystać możliwości, które czekają na Eats - dodał.

Pierre-Dimitri Gore-Coty wspiera "Kobiety Ubera"

Pierre-Dimitri Gore-Coty jest wiceprezesem Ubera ds. obsługi przejazdów poza USA i nadzoruje działalność firmy w ponad 60 krajach. Zanim objął to stanowisko, był wiceprezesem ds. obsługi przejazdów na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. Do Ubera Gore-Coty dołączył w 2012 r. jako dyrektor generalny we Francji. Jak podkreśla firma, Gore-Koty wspiera grupę pracowniczą "Kobiety Ubera".

Wcześniej Gore-Coty pracował kilka lat w firmie Goldman Sachs, a w wieku 26 lat założył fundusz hedgingowy. Nowy szef Uber Eats jest Francuzem i mieszka w Amsterdamie wraz z żoną i synem.

Uber Eats został uruchomiony trzy lata temu. W czwartym kwartale 2019 r. wartość zamówień wzrosła o 71 proc. do 4,37 mld dolarów w porównaniu z analogicznym okresem 2018 r.W związku z szybkim wzrostem platforma odniosła jednak stratę w wysokości 461 mln dolarów w ostatnim kwartale 2019 r.

Uber Eats działa w 20 miastach w Polsce

Uber Eats to aplikacja mobilna łącząca użytkowników z restauracjami oraz dostawcami, którzy oferują możliwość dowozu wybranego posiłku. W Uber Eats nie ma minimalnej kwoty zamówienia. Nie trzeba zatem spełnić wymogu osiągnięcia określonego pułapu cenowego, aby restauracja przyjęła zamówienie.

Dzisiaj Uber Eats działa w 20 miastach w Polsce, takich jak: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Łódź, Katowice, Lublin, Bydgoszcz, Toruń, Gliwice, Sosnowiec, Zabrze, Białystok, Szczecin, Rzeszów, Kielce oraz Radom. Polska jest jednym z największych rynków dla Uber Eats w całej Europie.

Uber Eats jest obecnie dostępny w ponad 500 miastach, w 36 krajach na całym świecie, pozwalając użytkownikom na zamawianie posiłków z ponad 220 tysięcy restauracji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szef Uber Eats odchodzi. Platformą pokieruje Pierre-Dimitri Gore-Coty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl