SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Łuczak odchodzi z zarządu LTTM

Z końcem br. Piotr Łuczak odejdzie z zarządu agencji influncer marketingu LTTM należącej do holdingu Mediacap. Z firma jest związany od ponad trzech lat.

W komunikacie giełdowym Mediacapu podano, że Piotr Łuczak rezygnację ze stanowiska członka zarządu LTTM złożył we wtorek, a będzie ona skuteczna z początkiem 2021 roku. W zarządzie agencji odpowiada za agencję TalentMedia.

Spółka LTTM została utworzona jesienią ub.r. z połączenia agencji influncer marketingowych TalentMedia, LifeTube i Gamellon, a także nowych marek: HubYT i Mellon Media. W zarządzie LTTM oprócz Piotra Łuczaka są Krystian Botko jako prezes, Paweł Stano jako wiceprezes Lidija Vukić (odpowiada za HubYT) oraz Kamil Bolek (w zarządzie jako szef marketingu całej grupy).

W czerwcu br. LTTM podpisała list intencyjny w sprawie fuzji z agencją Gameset.

Łuczak w TalentMedia od ponad 3 lat

Piotr Łuczak dołączył do TalentMedia w maju 2017 roku jako client service director i odpowiadał za stworzenie i rozwój działu client service. Wiosną 2018 roku objął nowo utworzone stanowisko wiceszefa biznesu.

Wcześniej Łuczak przez ponad 5 lat związany był z agencją Lubię to - linked by Isobar (Dentsu Aegis Network).

Piotr Łuczak ma skupić się na rozwoju własnego biznesu niezwiązanego z marketingiem ani branżą reklamową.

Zwolnienia w LTTM, koniec Mellon Media

W związku ze spowolnieniem gospodarczym wywołanym przez epidemię koronawirusa w LTTM zmniejszono zatrudnienie o ok. 9 proc. - Zmiany objęły kilkanaście osób z różnych działów i na różnych stanowiskach. W niektórych przypadkach dokonaliśmy przesunięć pomiędzy działami lub ograniczyliśmy zakres współpracy na czas kryzysu. Niestety, w kilku zmuszeni byliśmy rozwiązać umowy - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Stano.

Firma zaznaczyła, że zaczęła też renegocjacje stawek z dostawcami usług.

W lipcu LTTM zamknęła spółkę Mellon Media zajmującą się produkcją autorskich treści na YouTube’a. - Kryzysowa sytuacja, wynikająca bezpośrednio z pandemii Covid-19, niestety negatywnie wpłynęła na rozwój innowacji, wymagających pokaźnych nakładów finansowych - uzasadnił Krystian Botko.

W drugim kwartale br. holding Mediacap (oprócz LTTM należą do niego Grupa S/F i IQS) zanotował spadek przychodów sprzedażowych o 22,9 proc. do 23,8 mln zł oraz zysku netto z 1,33 mln zł do 757 tys. zł. - Mamy poczucie, że najgorszy impakt Covid 19 jest już za nami a równocześnie część wniosków z tej nieprzewidzianej sytuacji pomoże nam w rozwoju na przyszłość - skomentował zarząd firmy.

Dołącz do dyskusji: Piotr Łuczak odchodzi z zarządu LTTM

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hurra
w końcu
odpowiedź
User
ratti
Ostatni gasi światło, zwolnienie czy ewakuacja ?
odpowiedź
User
f
coś tam mocno sie nie spina w tym LTTM skoro pozbyli sie Piotrka
odpowiedź