SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Matwiejczuk wicedyrektorem Dwójki, wracają dziennikarze muzyczni

Stanowisko zastępcy dyrektora radiowej Dwójki objął Piotr Matwiejczuk, związany ze stacją od ponad dwóch dekad. Do rozgłośni po kilku latach przerwy wracają dziennikarze muzyczni Agata Kwiecińska i Adam Suprynowicz.

- Piotr jest cenionym głosem Programu 2, ma niezwykłą umiejętność - bardzo cenną dla radiowego dziennikarza, że wokół swoich audycji potrafi zbudować społeczność słuchaczy. Często zresztą pojawiają się głosy dopominające się np. powrotu jego kultowej audycji 4 Struny Świata. W Piotrze cenię także to, że poza olbrzymimi kompetencjami, ma otwartą głowę, szerokie horyzonty i jest znakomitym partnerem do dyskusji - mówi uzasadnia Piotr Kędziorek, od początku lutego br. redaktor naczelny Dwójki.

Poprzednio szefową rozgłośni była Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, a jej zastępcą Jacek Hawryluk. Oboje złożyli rezygnacje z końcem stycznia.

- Dwójka to jedyna stacja radiowa w Polsce, którą można bezbłędnie rozpoznać już po kilku sekundach. Jej specyfika - mam na myśli przede wszystkim muzykę - pozostaje niezmienna od lat 90. XX wieku i chciałbym, by taka pozostała. Uważam natomiast, że należy zastanowić się nad innym niż w ostatnim czasie rozłożeniem akcentów. Jestem pewien, że wraz z zespołem szybko znajdziemy złoty środek - podkreśla Piotr Matwiejczuk.

CZYTAJ TEŻ: Paulina Stolarek-Marat nową dyrektorką Jedynki, Jacek Czarnecki jej zastępcą

Z Dwójką Matwiejczuk jest związany od 2002 roku. Prowadził autorskie audycje muzyczne, publicystyczne, bloki programowe i transmisje koncertów. Przygotowywał też audycje reportażowo-historycznye i opracowania muzyczne słuchowisk dla Teatru Polskiego Radia.

W latach 2019-2021 Piotr Matwiejczuk był redaktorem naczelnym „Ruchu Muzycznego”, a w latach 2012-2018 pełnił taką funkcję w piśmie „Muzyka w Mieście”. W branży mediów pracuje od początku lat 90., był związany m.in. z Polskim Radiem Olsztyn.

W Dwójce znów Adam Suprynowicz i Agata Kwiecińska

Muzykolog i krytyk muzyczny Adam Suprynowicz wraca do Dwójki po kilku latach przerwy. Do zespołu stacji dołączył w 1999 roku. Prowadził audycje „Wybieram Dwójkę”, „Kanon Dwójki” oraz „Bariera dźwięku - przewodnik po muzyce współczesnej”. W latach 2004-2011 był wiceszefem redakcji muzycznej. Reprezentował Polskie Radio w Europejskiej Unii Nadawców (EBU), był jurorem nagrody Prix Italia i kuratorem Festiwalu Prawykonań - Polska Muzyka Najnowsza.

W 2016 roku Adam Suprynowicz otrzymał Złoty Mikrofon za "”szechstronność zainteresowań w podejmowaniu rozmaitych wyzwań na polu kultury, mistrzowski warsztat dziennikarski, wysmakowany gust muzyczny, osobistą kulturę i nienaganną polszczyznę"

Suprynowicz w dorobku ma także współpracę z „Vogue Polska”, „Ruchem Muzycznym” i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach.

CZYTAJ TEŻ: W Trójce znów audycja o muzyce alternatywnej. Wraca Piotr Pogorzelski

Z kolei Agata Kwiecińska na antenę Dwójki wróci w niedzielę 25 lutego. Poprowadzi audycję „Cafe Muza”. Z rozgłośnią była już wiązana w latach 2005-2019, przygotowywała i prowadziła m.in. autorskie audycje „Po herbacie” i „Five o' clock”.

Kwiecińska była też redaktorką naczelną serwisu Muzykoteka Szkolna należącego do Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego. Pisała artykuły m.in. do „Ruchu Muzycznego”, „Tygodnika Powszechnego”, Dwutygodniku.com oraz Polskiej Redakcji „Deutsche Welle”.

CZYTAJ TEŻ: Michał Nogaś wicedyrektorem Trójki. Odszedł z „Gazety Wyborczej”. Z Radiem Nowy Świat pożegnał się SMS-em

Według badania Radio Track od listopada ub.r. do stycznia br. Dwójka miała 0,4 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 0,5 proc. rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Piotr Matwiejczuk wicedyrektorem Dwójki, wracają dziennikarze muzyczni

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dwójka
Nareszcie!! Oby ta straszna kobieta - MM juz migdy nikogo nie nękała.
odpowiedź
User
ZBoWiD
Chcemy więcej emerytów na antenie !!!
odpowiedź
User
Lol
Chcemy więcej emerytów na antenie !!!
Znajdziesz ich w TV Republika, kwiat młodzieży i moralności. Także, szybciutko proszę...
odpowiedź