SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Metz już nie prowadzi audycji w Radiu Opole. "Niewspółmiernie wysoka gaża"

W sylwestrowy wieczór Piotr Metz poprowadził po raz ostatni audycję w Polskim Radiu Opole. - Musimy zaciskać pasa w związku z wysokimi cenami energii i nie stać nas na pana Piotra Metza - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Cichoń, redaktor naczelny Polskiego Radia Opole.

Po dwóch latach z anteny Polskiego Radia Opole znikają audycje muzyczne Piotra Metza: czwartkowe wydanie programu "Muzyka nowa" (w godz. 17-19) oraz sobotnie "7:00 PM" (w godz. 19-22). W ostatni dzień 2022 r. dziennikarz pożegnał się ze słuchaczami i powiedział: "do usłyszenia". Nadal można go posłuchać w Programie Drugim Polskiego Radia. Jest tam gospodarzem wtorkowej "Nocnej strefy" (godz. 23-1) oraz niedzielnego "Wieczoru płytowego" (godz. 22-1).

- W tym roku z powodów finansowych nie będzie na naszej antenie audycji Piotra Metza - potwierdza w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Tomasz Cichoń, redaktor naczelny Polskiego Radia Opole. - Jesienią mieliśmy kontrolę przeprowadzoną przez Najwyższą Izbę Kontroli. W raporcie wskazano na niewspółmiernie wysoką gażę, jaką otrzymywał pan Metz w porównaniu z innymi dziennikarzami prowadzącymi programy muzyczne w Radiu Opole. Musimy zaciskać pasa w związku z wysokimi cenami energii i nie stać nas na pana Piotra Metza. Nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń co do jakości i profesjonalizmu programów pana Piotra. Decydują wyłącznie kwestie finansowe - zapewnia Cichoń.

W czwartek w miejsce audycji Piotra Metza pojawi się w ramówce Radia Opole program "Rewiry kultury". Będzie nadawany od poniedziałku do piątku w godz. 18-20. - Ten program już gościł na naszej antenie i cieszył się dużą słuchalnością. Wówczas prowadzili go Justyna Dziedzic i Tomasz Zacharewicz, który obecnie produkuje słuchowiska dla Teatru Polskiego Radia. Teraz mamy nowych prowadzących, musimy w tych trudnych czasach zadbać przede wszystkim o pracowników etatowych i ich obdzielić programami - deklaruje redaktor naczelny rozgłośni.

Z kolei w soboty w godzinach, w których na antenie pojawiała się audycja "7:00 PM", nadawana będzie teraz "Opolska Lista Polskiej Piosenki" prowadzona przez Witolda Sułka, dotąd emitowana w niedziele.

Zmiana zarządu Polskiego Radia Opole

Piotr Metz pojawił się na antenie Polskiego Radia Opole na początku stycznia 2021 r. O jego sobotniej audycji "7:00 PM" rozgłośnia informowała, że jest to kontynuacja "Listy osobistej", która była emitowana wcześniej w tym samym czasie antenowym w Trójce, z którą Metz rozstał się na początku października 2020 r. To on kilka miesięcy wcześniej pokazał SMS-a od ówczesnego dyrektora Programu Trzeciego Polskiego Radia Tomasza Kowalczewskiego z poleceniem usunięcia piosenki Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój". Stało się tak chwilę po tym, gdy utwór ten zajął miejsce pierwsze w "Liście Przebojów Trójki". To wydarzenie zapoczątkowało serię zmian w Trójce. Najpierw to wydanie "Listy" usunięto z portalu Polskiego Radia, a władze stacji alarmowały, że złamano regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Następnie anulowano to notowanie, a twórców "Listy" oskarżono o manipulowanie przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki. Ostatecznie ze stacji odeszła większość zespołu dawnej Trójki.

Piotr Metz jest związany z Polskim Radiem (z przerwami) od 1982 r. W latach 1990-2001 był dyrektorem muzycznym i jednym z twórców RMF FM. W kolejnych latach szefował Radiostacji, krakowskiemu oddziałowi Radia Eska i polskiemu MTV. W 2005 r. wrócił do Polskiego Radia. Pracował w Trójce, gdzie w latach 2016-2020 był dyrektorem muzycznym.

We wrześniu ub.r. Rada Mediów Narodowych zmieniła zarząd Radia Opole. Na prezesa powołano Piotra Wojtowicza. Zastąpił Piotra Moca, który od 2016 r. pełnił funkcję szefa Polskiego Radia Opole oraz jej redaktora naczelnego. Teraz to drugie stanowisko piastuje Tomasz Cichoń, który ze stacją jest związany od ponad 20 lat. W Polskim Radiu Opole był reporterem, wydawcą, prowadził serwisy drogowe i czytał serwisy informacyjne. W przeszłości pracował w innych opolskich rozgłośniach, był też w zespole rajdowca Pawła Dytki.

Dołącz do dyskusji: Piotr Metz już nie prowadzi audycji w Radiu Opole. "Niewspółmiernie wysoka gaża"

57 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sosik koperkowy
Gwiazda z Warszafffki co swoich podwładnych z dawnej Trójki zostawiła bez wsparcia. Wypiął się właściwie na wszystkich, którzy założyli 357 i RNŚ.
odpowiedź
User
Xyz
Akurat audycje Piotra Metza stoją na wysokim poziomie merytorycznym. Wiele młodych głosów z 357 i RNŚ mogłoby mu buty czyścić. Szkoda, że tylko w regionalnym radiu nadawał. Powinien wrócić na antenę ogólnopolską.
odpowiedź
User
Szymek
Akurat audycje Piotra Metza stoją na wysokim poziomie merytorycznym. Wiele młodych głosów z 357 i RNŚ mogłoby mu buty czyścić. Szkoda, że tylko w regionalnym radiu nadawał. Powinien wrócić na antenę ogólnopolską.


Ja go nie trawię, więc dla mnie żadna strata.
odpowiedź