SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Soleniec w zarządzie Cloud Technologies

Do zarządu spółki Cloud Technologies zajmującej się monetyzacją danych w internecie został powołany Piotr Soleniec. W Cloud Technologies pracuje od 2017 roku, wcześniej był związany z Icentis Capital, Icentis Capital i Central Europe Trust Polska.

Piotr SoleniecArticle

Piotr Soleniec to druga osoba w zarządzie Cloud Technologies. Prezesem spółki od końcówki 2011 roku jest Piotr Prajsnar, jednocześnie jej największy akcjonariusz (ma 28,74 proc. akcji).

Soleniec z Cloud Technologies jest związany od 2017 roku. Jako dyrektor finansowy odpowiada za politykę finansową całej grupy kapitałowej, wspierając w tym zakresie zarządy jej poszczególnych spółek zależnych.

- Nasz produkt, autorskie technologie i unikatowy model biznesowy pokazują kierunek, w jakim zmierzają globalne firmy z branży big data. Cieszę się że jako członek zarządu będę miał możliwość współtworzenia przyszłości tak innowacyjnej grupy kapitałowej - komentuje Piotr Soleniec.

Wcześniej Soleniec przez pięć lat pracował w funduszu inwestycyjnym Icentis Capital, kolejno jako senior associate, investment manager i investment director. Był też związany ze spółkami Sygnity (jako doradca zarządu ds. akwizycji) oraz Central Europe Trust Polska (jako analityk i konsultant). Ogółem ma ponad 15 lat doświadczenia zawodowego, ukończył finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej.

W czwartym kwartale ub.r. firma Cloud Technologies osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 24,9 proc. do 15,7 mln zł i wyniku netto z 1,3 mln zł straty do 1,4 mln zł zysku. W całym ub.r. jej wpływy zwiększyły się z 42,7 do 50,1 mln zł, a wynik netto - z 4,7 mln zł straty do 0,5 mln zł zysku.

Cloud Technologies jest notowana na rynku bocznym warszawskiej giełdy. Przy kursie 15,90 zł z zamknięcia sesji w zeszły piątek kapitalizacja spółki wynosi 79,5 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Piotr Soleniec w zarządzie Cloud Technologies

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl