SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PKO BP i akcelerator MassChallenge uruchamiają program wspierania startupów

Bank PKO BP i MassChallenge - jeden z największych akceleratorów startupowych na świecie ogłosiły rozpoczęcie programu Bridge to MassChallenge. Jego celem jest przyciągnięcie do Polski najlepszych startupów technologicznych z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Article

MassChallenge to program akceleracyjny o globalnym zasięgu pomagający odnieść sukces przedsiębiorcom o wysokim potencjale rozwoju. Polska to druga po Wielkiej Brytanii lokalizacja akceleratora w UE. Pierwszy akcelerator uruchomiono w Bostonie w 2010 r. Od tego czasu MassChallenge zwiększa swój zasięg działając m.in. w Londynie, Meksyku, Jerozolimie i Lozannie.

Do tej pory MassChallenge wsparł ponad 1,2 tys. startupów, które zebrały 2 mld dol. finansowania, wygenerowały ponad 900 mln dol. przychodu i stworzyły 65 tys. miejsc pracy. MassChallenge każdego roku dokonuje na świecie akceleracji ok. 350 startupów ze wszystkich sektorów gospodarki. Partnerami akceleratora są m.in. Microsoft, Procter&Gamble i Bosch.

Teraz MassChallenge we współpracy z PKO BP uruchomi w Polsce program akceleracyjny o nazwie Bridge to MassChallenge, w ramach którego dla 25 startupów w Warszawie zorganizowany zostanie boot camp.

Jak zapowiedziano w komunikacie 10 najlepszych startupów dostanie możliwość akcelerowania w boot campie w Bostonie. Operatorem programu Bridge to MassChallenge jest Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej, odpowiedzialna m.in. za wprowadzenie do Polski programu MIT Enterprise Forum Poland.

Bridge to MassChallenge ma być pierwszym krokiem do zbudowania marki MassChallenge Poland. W kolejnych etapach przy udziale partnerów uruchomiony zostanie kompleksowy stacjonarny program akceleracyjny MassChallenge w Polsce, do którego rocznie rekrutowanych będzie nawet 80 zespołów z regionu CEE rozwijających stosunkowo już dojrzałe startupy generujące przychody.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKO BP i akcelerator MassChallenge uruchamiają program wspierania startupów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Man
Polska myśl techniczna i technologiczna jest niesamowita, dodatkowo za granicą slyniemy z pracowitosci, zatem to dobra opcja dla kraju. Ciesze sie ze PKO bierze udzial w takich akcjach
8 8
odpowiedź