SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Plany Netii

Netia opublikuje we wtorek prospekt emisyjny akcji serii I

Zgodnie z zapowiedziami Netia przedstawiła szczegółowe informacje związane z planowaną przez nią przyspieszoną spłatą 11,87 mln zł zobowiązań poukładowych. We wtorek spółka opublikuje prospekt emisyjny akcji, które będą mogli objąć jej wierzyciele.

8 listopada Netia poinformowała, że jej zarząd i rada nadzorcza zdecydowały o spłacie przez spółkę do końca drugiego kwartału 2005 roku wszystkich pozostałych zobowiązań wynikające z zawartych w 2002 roku układów z wierzycielami Netii Holdings, Netii Telekom i Netii South. Pierwotnie spłata zobowiązań miała nastąpić do 2012 roku. Dzięki jej przyspieszeniu Netia będzie mogła wcześniej zakończyć postępowania układowe.

Netia informowała, że chce spłacić zobowiązania poukładowe gotówką lub akcjami nowej emisji. Subskrypcja nowych papierów ma być zakończona do 12 marca 2005 roku. Netia zapowiedziała emisję nie więcej niż 18.373.785 akcji po cenie 1,0826241 zł, równej cenie emisyjnej akcji serii H wyemitowanych w związku z restrukturyzacją finansową Netii w 2002 r.

W wydanym w poniedziałek komunikacie Netia informuje, że 6 grudnia jej zarząd podjął uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki i emisji nie więcej niż 18.373.785 akcji zwykłych na okaziciela serii I. Netia informuje jednocześnie, że 23 grudnia 2004 roku upłynął termin na złożenie sprzeciwu przez KPWiG wobec zawiadomienia o wprowadzeniu akcji do publicznego obrotu złożonego przez nią 6 grudnia 2004 r.

- Złożenie zawiadomienia wywołuje takie same skutki, jak wyrażenie przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd zgody na wprowadzenie papierów wartościowych do publicznego obrotu. W związku z tym Spółka w dniu 28 grudnia 2004 r. udostępni do wiadomości publicznej Prospekt emisyjny Akcji w formie drukowanej i elektronicznej ( » http://www.netia.pl) – głosi komunikat spółki.

Netia informuje, że w celu otrzymania jej akcji wierzyciele powinni złożyć stosowny wniosek nie później niż 31 stycznia 2005 roku. W celu otrzymania płatności w gotówce terminem ostatecznym jest 29 kwietnia 2005 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Plany Netii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl